Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kate Rogers

Kate Rogers fot. facebook.com/KateRogersBand by Vanessa Heins

Kate Rogers

kraj: Kanada

gatunek: trip-hop, pop

Kate Rogers to kanadyjska piosenkarka tworząca swoje przeboje poprzez łączenie takich stylów jak pop oraz trip hop. Wyjątkowy dynamizm oraz siła jej muzyki sprawia, że powstałe kompozycje znacznie wybijają ją na tle innych artystów tworzących w podobnym do niej stylu. Unikalna wizja oraz wręcz intuicyjna zdolność do doskonałego wpasowania się w oczekiwania odbiorców sprawiają, że z roku na rok muzyka Kate zatacza coraz szersze kręgi, daleko przekraczając geograficzne granice Kanady.

Swoją pierwszą piosenkę zatytułowaną „Fine” Rogers nagrała będąc jeszcze w college’u. Track został później dołączony do kompilacyjnego albumu „Central Heating 2” wydanego w 2000 roku.

Zanim solowa kariera Kate rozkręciła się na dobre, była ona angażowana do licznych projektów muzycznych współtworząc kompozycje znanych światowych artystów, jak chociażby debiutancki album Aim zatytułowany „Cold Water Music”.

Rogers wydała swój pierwszy album w 2003 roku. Krążek „Kate Rogers Vs Grand Central” odbił się głośnym echem w środowisku muzycznym, zjednując pod nowy sztandar szerokie rzesze słuchaczy. Rok później na rynku pojawił się kolejny release „St. Eustacia”, który zdobył sobie duże uznanie zarówno krytyków, jak i międzynarodowych odbiorców.

Rogers nie spoczywała jednak na dotychczasowych laurach, cały czas zbierając materiał do nowych wydań. Idąc za ciosem w 2005 roku artystka wypuściła kolejny krążek „Seconds” składający się z coverowych wersji utworów takich formacji jak: The Smiths, Radiohead, The Pixies oraz Green Day. Nowe brzmienie dobrze znanych publiczności kawałków szybko zwróciły uwagę na Rogers, której unikalna wizja artystyczna wpisywała się doskonale w oczekiwania muzyczne słuchaczy preferujących rozmaite melodyczne style.

Poza rozwojem swojej solowej kariery Kate Rogers współpracuje z różnorodnymi artystami. Wśród zaledwie niektórych można wymienić takie gwiazdy oraz formacje jak: The Coast, Sunparlour Players, Great Bloomers, Jory Nash czy Party Wizard.

Styl muzyczny Rogers cały czas ewoluuje, docierając się poprzez liczne współprace oraz lata różnorodnych doświadczeń inspirowanych samym życiem. Połączenie indie-popu, folku oraz rocka dostarcza solidnej dawki pozytywnej muzycznej energii w wyjątkowym stylu. Kate Rogers to artystka, która mimo wielu lat istnienia na międzynarodowej scenie muzycznej nie popada w utarte schematy, zawsze stawiając na najwyższą jakość przekazu. Słuchając kompozycji Rogers każdorazowo odnajduje się w nich nowe poziom artyzmu, potrafiące przynieść zróżnicowane doznania - od pełni szczęścia do melancholijnej refleksji. Umiejętność tworzenia tak głębokich przekazów to prawdziwa rzadkość, a dla Rogers przychodzi ona naturalnie. Z każdym rokiem gwiazda artystki na muzycznym firmamencie jaśnieje coraz silniej.

Jeżeli szukamy prawdziwie ciekawej oraz wielowymiarowej odskoczni muzycznej, która pozwoli nam lepiej mierzyć się z codzienną zabieganą rzeczywistością, to nie powinniśmy przechodzić obok twórczości Kate Rogers obojętnie.