Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kate Ryan

Kate Ryan fot. Kate Ryan

Kate Ryan

Kate Ryan (właściwie Katrien Verbeeck) – urodzona 22 lipca 1980 roku w Tessenderlo w Belgii; belgijska piosenkarka muzyki pop i dance.

Kate Ryan (właściwie Katrien Verbeeck) – urodzona 22 lipca 1980 roku w Tessenderlo w Belgii; belgijska piosenkarka muzyki pop i dance.

Swoją muzyczną karierę Kate rozpoczęła w bardzo młodym wieku, pobierając naukę gry na gitarze i fortepianie. W wieku szesnastu lat zaczęła występować jako wokalistka w rodzinnym pubie. Została zauważona przez dwóch producentów muzycznych, Phila Wide’a oraz Andy’ego Janssensa. To właśnie dzięki tej współpracy mogła się rozwinąć i stworzyć swoją pierwszą płytę.

W 2001 roku wydała swój pierwszy singiel „Scream For More”, który przyniósł jej dużą popularność na belgijskim rynku muzycznym. Producenci zachęceni dobrym wynikiem sprzedaży pierwszego singla postanowili zainwestować w międzynarodową karierę wokalistki. Singiel „Desenchantee”, przyniósł Kate międzynarodową sławę. Piosenka sprzedawała się na tyle dobrze, że uzyskała podwójną platynę, co w przyszłości zaowocowało wypuszczeniem całego albumu. Krążek „Different” miał swoją premierę w 2002 roku.

Kolejny singiel z płyty, „Libertine” umocnił pozycję artystki na europejskiej scenie muzycznej. To jak do tej pory najlepiej sprzedający się album piosenkarki. Wydany w 2004 roku album „Stronger” oraz dwa lata później ‘Alive” nie był już tak wielkim kasowym sukcesem. Wielu krytyków zarzucało Kate, że dąży za wszelką cenę do wzbogacenia się i sławy a jej muzyka to nic innego jak plagiatowanie innych artystów.

Pomimo złych recenzji utwór, “Only If I” stał się wielkim klubowym przebojem, a następny singiel „La Promesse” został uznany, za jeden z największych hitów lata 2004. W 2008 roku artystka powraca na europejskie listy przebojów z trzeba hitami, „Voyage Voyage”, „L.I.L.Y. (Like I Love You)” oraz „Ella, Elle L’a”. Piosenki promowały album artystki „Free” (inne single to: „I Surrender” oraz „Babacar”) 9 listopada 2008 roku piosenkarka została uhonorowana prestiżową nagrodą World Music Award za Najlepiej Sprzedającą się Artystkę Beneluksu. 

Pod koniec roku 2009 wydana została płyta French Connection, skupiająca się na francuskojęzycznej stronie twórczości Kate Ryan. Promowano ją dwoma singlami: "Babacar" i "Évidemment" - obie piosenki były kolejnymi przeróbkami hitów France Gall. Spotkały się jednak z umiarkowanym sukcesem.

Po ponadrocznej przerwie Kate Ryan, wydała nowy singiel "Lovelife" w kwietniu 2011, w piosence użyty został podkład muzyczny grupy Liquido "Narcotic", Piosenka była numerem jeden w pierwszym tygodniu premiery singla w Belgii), jednak odniosła umiarkowany sukces. Po "Lovelife" przyszedł czas na nowy singiel "Broken" w którym wystąpił gościnnie rapper "Narco". W 2012 roku wydała kolejny singiel "Little Braveheart", który nagrała w duecie z Charlotte Perrelli. 25 Czerwca po długich oczekiwaniach Kate Ryan wydała album Electroshock, który w ten sam dzień znalazł się na #4 miejscu w Belgijskim iTunes. Ryan poinformowała także, że album Electroshock jest jej ostatnim albumem, od tej pory planuje wydawania jedynie singli, nie chce aby jej fani musieli czekać ponad rok na jej nowe piosenki, tylko przez formalności i problemy z wytwórnią. Nie wyklucza jednak, wydania albumu w dalekiej przyszłości.

Oficjalna strona artystki: www.kateryan.be