Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kavinsky

Kavinsky fot. Wikimedia Commons

Kavinsky

kraj: Francja

gatunek: electro pop, house

Vincent Pierre Claude Belorgey (urodzony 31 lipca 1975 roku) znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem, jako Kavinsky to francuski muzyk house’owy, którego styl muzyczny w dużej mierze opiera się na electropopie prezentowanym w filmach z okresu lat 80-tych.

Kavinsky w licznych wywiadach przyznaje, że jego kompozycje inspirowane są przez tysiące filmów, które obejrzał będąc młodym chłopakiem. Wybiera on z nich najlepsze elementy, łącząc wszystko w prawdziwie zjawiskową melodyczną mozaikę. Wizja Vincenta jest wyjątkowo oryginalna, dzięki czemu grono jego zdeklarowanych fanów od lat stabilnie rośnie. Kavinsky dostarcza unikalnych oraz nowatorskich brzmień, stanowiących dla wielu upragnioną odskocznię w codziennej często skostniałej rzeczywistości muzycznej. Artysta nie popada w schematy, ani nigdy nie wybiera drogi na skróty. Jest on w pełni zorientowany na dostarczaniu swoim odbiorcom jedynie najlepszej jakości muzyki.

Kavinsky od początku swojego zaistnienia w świadomości muzycznej, szybko zdobył sobie uznanie ze strony międzynarodowych krytyków. Jego styl oraz twórczość przyrównywana jest do innych czołowych francuskich wykonawców jak: Daft Punk oraz Danger. Kavinsky nie powiela jednak stylu innych posiadając swój własny, unikalny wymiar, który z każdym rokiem napędza pod jego muzyczny sztandar coraz szersze rzesze fanów. Vincent od lat rozwija nie tylko francuską scenę muzyczną, jego muzyka szybko pokonuje granice geograficzne odnajdują się praktycznie w dowolnej artystycznej rzeczywistości. Kompozycje Vincenta stanowią głębokie źródło inspiracji dla artystów z całego świata, dając im nowe punkty odniesienia w tworzeniu swoich własnych przebojów.

Do mainstreamu muzycznego Kavinsky przebił się w 2011 roku razem ze swoim trackiem zatytułowanym „Nighcall”, który został wykorzystany na potrzeby filmu „Drive”.

Na muzycznej scenie Vincent istnieje od 2005roku. W tym czasie wydał kilka zjawiskowych singli jak chociażby: „Testarossa Autodrive”. Na umiejętności Vincenta cały czas było i jest zapotrzebowanie, suportował on w trakcie tras koncertowych takie zespoły jak: Daft Punk, The Rapture, Justice czy SebastiAN.

W 2012 roku pojawił się jego nowy release „ProtoVision”, rok później album „OutRun”, a po kolejnych miesiącach singiel „Sovereign”.

Kavinsky to doskonała muzyczna odskocznia dla każdego poszukującego jedynie najlepszego wymiaru house’u. Przenikające kompozycje Vincenta pozwolą szybko odzyskać utraconą równowagę między duszą, a ciałem, przynosząc jednocześnie solidny zastrzyk pozytywnej energii. Twórczość Kavinsky’ego to doskonałe muzyczne remedium na liczne codzienne bolączki zabieganego świata.