Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kavinsky

Kavinsky fot. Wikimedia Commons

Kavinsky

kraj: Francja

gatunek: electro pop, house

Vincent Pierre Claude Belorgey (urodzony 31 lipca 1975 roku) znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem, jako Kavinsky to francuski muzyk house’owy, którego styl muzyczny w dużej mierze opiera się na electropopie prezentowanym w filmach z okresu lat 80-tych.

Kavinsky w licznych wywiadach przyznaje, że jego kompozycje inspirowane są przez tysiące filmów, które obejrzał będąc młodym chłopakiem. Wybiera on z nich najlepsze elementy, łącząc wszystko w prawdziwie zjawiskową melodyczną mozaikę. Wizja Vincenta jest wyjątkowo oryginalna, dzięki czemu grono jego zdeklarowanych fanów od lat stabilnie rośnie. Kavinsky dostarcza unikalnych oraz nowatorskich brzmień, stanowiących dla wielu upragnioną odskocznię w codziennej często skostniałej rzeczywistości muzycznej. Artysta nie popada w schematy, ani nigdy nie wybiera drogi na skróty. Jest on w pełni zorientowany na dostarczaniu swoim odbiorcom jedynie najlepszej jakości muzyki.

Kavinsky od początku swojego zaistnienia w świadomości muzycznej, szybko zdobył sobie uznanie ze strony międzynarodowych krytyków. Jego styl oraz twórczość przyrównywana jest do innych czołowych francuskich wykonawców jak: Daft Punk oraz Danger. Kavinsky nie powiela jednak stylu innych posiadając swój własny, unikalny wymiar, który z każdym rokiem napędza pod jego muzyczny sztandar coraz szersze rzesze fanów. Vincent od lat rozwija nie tylko francuską scenę muzyczną, jego muzyka szybko pokonuje granice geograficzne odnajdują się praktycznie w dowolnej artystycznej rzeczywistości. Kompozycje Vincenta stanowią głębokie źródło inspiracji dla artystów z całego świata, dając im nowe punkty odniesienia w tworzeniu swoich własnych przebojów.

Do mainstreamu muzycznego Kavinsky przebił się w 2011 roku razem ze swoim trackiem zatytułowanym „Nighcall”, który został wykorzystany na potrzeby filmu „Drive”.

Na muzycznej scenie Vincent istnieje od 2005roku. W tym czasie wydał kilka zjawiskowych singli jak chociażby: „Testarossa Autodrive”. Na umiejętności Vincenta cały czas było i jest zapotrzebowanie, suportował on w trakcie tras koncertowych takie zespoły jak: Daft Punk, The Rapture, Justice czy SebastiAN.

W 2012 roku pojawił się jego nowy release „ProtoVision”, rok później album „OutRun”, a po kolejnych miesiącach singiel „Sovereign”.

Kavinsky to doskonała muzyczna odskocznia dla każdego poszukującego jedynie najlepszego wymiaru house’u. Przenikające kompozycje Vincenta pozwolą szybko odzyskać utraconą równowagę między duszą, a ciałem, przynosząc jednocześnie solidny zastrzyk pozytywnej energii. Twórczość Kavinsky’ego to doskonałe muzyczne remedium na liczne codzienne bolączki zabieganego świata.