Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 37154, ID obiektu: 37354

Kendra Morris

Kendra Morris

Kendra Morris

Wszystko o amerykańskiej, soulowej artystce - biografia, kariera, dyskografia, single, wideo

Kendra Morris

kraj: USA

gatunek: soul

Kendra Morris (urodzona 10 kwietnia 1981 roku) to amerykańska wokalistka oraz songwirterka soulowa, która kilka lat temu z wielkim rozmachem przebiła się na międzynarodową scenę muzyczną.

W 2011 roku Kendra wydała swój debiutancki singiel zatytułowany „Concrete Waves” (który później został zremiksowany przez Dj Premiera). Release szybko odbił się głośnym pozytywnym echem w środowisku muzycznym, zwracając na Kendrę uwagę szerszej publiczności. Jej unikalny głos oraz zdolność do przenikania tworzonymi przekazami lirycznymi słuchacza do samej głębi sprawiły, że Kendra szybko znalazła się w centrum uwagi całego środowiska muzycznego.

Rosnąca popularność otworzyła przed artystką liczne drzwi do współprac przy nowych projektach muzycznych. Niedługo po wydaniu swojego pierwszego singla dołączyła do Dennisa Coffeya w trakcie jego trasy koncertowej, odpowiadając za lwią część partii wokalnych. Dzięki temu Morris szybko ugruntowała swoją obecność w świadomości odbiorców, co pozwoliło jej na odniesienie rok później znacznego sukcesu wraz z wydaniem swojego debiutanckiego albumu.

Pierwszy studyjny krążek Morris zatytułowany „Banshee” wydany został w 2012 roku nakładem Naive Rocords. Album stanowi zbiór przejmujących soulowych kompozycji, które przynoszą wiele niezapomnianych melodycznych doświadczeń. Głębokie oraz przemyślane przekazy liryczne zwyczajnie zmuszają słuchającego do refleksji oraz silniejszego przyciśnięcia słuchawek do uszu, byle tylko nie uronić najmniejszej nuty oraz słowa. Dzięki temu muzyka oferowana przez Kendrę nabiera szczególnego wyrazu – jej się nie tyle słucha, co bardzo intensywnie przeżywa za każdym razem odnajdując nowe poziomy artyzmu.

Kendra Morris porównywana jest do wokalistek z wczesnych lat 70-tych, które w swojej twórczości łączyły styl rockowy z soulem. Najczęściej zestawia się ją z takimi sławami jak: Ruth Copeland, Chaka Khan, Charles Bradley, Alice Russel oraz Mayer Hawthorne.

Poza tworzeniem oryginalnych kompozycji artystka często coveruje przeboje najbardziej znanych światowych formacji, jak chociażby Pink Folyd. Jej utwory były wielokrotnie użytkowane na potrzeby popularnych seriali telewizyjnych (miedzy innymi Showtime).

W 2013 roku ukazał się nowy studyjny album Kendry zatytułowany „Mockingbird”. Krążek szybko dorównał sukcesowi pierwszego albumu, dając artystce możliwość do rozpoczęcia bardzo intensywnej trasy koncertowej, na którą bilety wyprzedawały się w zawrotnym tempie.

Kendra Morris coraz lepiej odnajduje się w stale ewoluującej muzycznej scenie, potrafiąc doskonale wpasować się w melodyczne oczekiwania swoich odbiorców. Artystka cały czas eksperymentuje z nowymi rodzajami brzmienia, przez co jej nowe releasy zachowują świeżość i unikalność, nie popadając w artystyczne schematy. W twórczości Kendry za każdym razem słuchający jest w stanie odnaleźć nowe pokłady muzycznej energii, które doskonale dopełniają codzienną zabieganą rzeczywistość. Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji posłuchać przebojów Morris, to czas najwyższy to zmienić. Z pewnością będzie to decyzja, której sobie szybko pogratulujemy.

Kendra Morris