Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kenneth Bager

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Kenneth Bager

kraj: Dania

gatunek: downtempo, chillout, electronic, dub

Kenneth Bager (urodzony 6 marca 1962) to duński muzyk oraz producent, tworzący swoje przeboje poprzez łączenie ze sobą takich stylów jak: downtempo, chillout, electronic, dub oraz pop.

Bager od połowy lat 80-tych rozwija międzynarodową scenę muzyki dance. Jego wizja oraz umiejętności szybko pokonały duńskie granice, czyniąc go jedną z głównych sił napędowych w rozwoju wielu kierunków muzycznych. Kenneth dzięki swoim różnorodnym doświadczeniom oraz długiemu okresowi spędzonemu w stale ewoluującej przestrzeni muzycznej, wyrobił sobie renomę profesjonalisty w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Jest on w pełni zdeklarowany na dostarczanie swoim słuchaczom jedynie najwyższej jakości muzyki. Co wyraźnie widać, ponieważ popularność artysty nie słabnie, a pod jego muzyczny sztandar z roku na rok garną się coraz szersze rzesze nowych fanów. Ciągłe eksperymentowanie z nowymi rodzajami brzmienia sprawia, że wizja artystyczna Bagera pozostaje świeża i unikalna. Wybija go to bardzo z morza pozostałych twórców, którzy często popadają w artystyczne schematy. Słuchając dowolnego releasu Kennetha odbiorca ma pewność, że będzie na niego czekało coś prawdziwie niesamowitego.

Bager rozpoczął swój karierę muzyczną jako Dj w połowie lat 80-tych, występując w najróżniejszych klubach oraz stale rozwijając swój muzyczny warsztat. Prawdziwy przełom jego muzyka zyskała w 2006 roku wraz z wydaniem debiutanckiego krążka „Fragments From A Space Cadet”. Album szybko zdobył sobie uznanie ze strony krytyków, w efekcie czego o Bagerze błyskawicznie dowiedziała się szersza grupa odbiorców, zapewniając mu rozgłos praktycznie z dnia na dzień.  

Od tamtego czasu Kenneth wydał całe mnóstwo albumów, singli oraz kilka zjawiskowych kompilacji. Jego stale powiększająca się dyskografia stanowi perfekcyjną odskocznię od codziennej zabieganej rzeczywistości, dostarczając kompozycje, które skutecznie podładują wewnętrzne akumulatory. Szukając nowego oraz prawdziwie zjawiskowego wymiaru dance’u, warto zwrócić się w stronę opcji oferowanych przez Bagera. Z pewnością będzie to decyzja, której sobie szybko pogratulujemy.