Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kevin Garrett

Kevin Garrett fot. facebook.com/kevingarrettmusic

Kevin Garrett

kraj: USA

gatunek: R&B

Kevin Garrett (urodzony 25 marca 1991) to amerykański wokalista oraz songwriter, który od niedawna coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na międzynarodowej scenie muzycznej. Garrett związany jest głównie ze stylem R&B, jednak jak przyznaje wielu krytyków, nie da się go jednoznacznie zakwalifikować jedynie pod pojedynczy gatunek muzyczny. Artysta cały czas dociera swoją muzyczną wizję eksperymentując szeroko z najróżniejszymi rodzajami brzmienia. Dzięki temu jego utwory stanowią bogatą melodyczną mozaikę, która swoją unikalnością prezentuje prawdziwy powiew nowości na muzycznej scenie.

Ta świeżość oraz młodzieńczy dynamizm coraz szybciej zjednuje artyście nowe rzesze zdeklarowanych fanów oraz otwiera drzwi do współpracy z największymi artystami światowego formatu. Doskonałym tego przykładem jest współpraca Kevina z Beyonce, gdzie współtworzył on utwór artystki „Pray You Catch Me” – główny track z jej płyty zatytułowanej „Lemonade”.

Współpraca ta dała karierze Garretta niesamowity rozpęd sprawiając, że o artyście praktycznie z dnia na dzień zaczęło robić się głośno. Przemiana ze skromnego chłopaka z Pensylwanii w coraz wyraźniej jaśniejącą gwiazdę, postępuje coraz szybciej. Garrett nie daje jednak nagłemu sukcesowi przyćmić zakładanych przez siebie celów. Muzykowi zależy na tworzeniu oraz dostarczaniu swoim odbiorcom jedynie najwyżej jakości melodycznych doznań, które będą w stanie wpisać się w ich stale rosnące potrzeby. Nie idzie on na muzyczne skróty, tylko ustawicznie poszukuje perfekcji zdolnej dać słuchaczom dokładnie to, czego potrzebują.

W świadomości odbiorców Kevin Garrett zaistniał w 2015 roku wydając swoje debiutanckie Ep zatytułowane „Mellow Drama”. Dwa single „Colloring” oraz „Control” związane z tym releasem otrzymały rekomendacje od takich gwiazd jak Sam Smith czy Katy Perry, którzy chwalili umiejętności Kevina do tworzenia kompozycji z prawdziwie unikalną muzyczną duszą.

Garrett to artysta tworzący nowy rodzaj muzyki rozrywkowej silnie osadzonej w fundamentach rockowych oraz R&B, jednak daleko wykraczających poza te style. Zapotrzebowanie na jego umiejętności, mimo stosunkowo krótkiego istnienia na scenie muzycznej, cały czas rośnie. Każda współpraca sprawia, że wizja muzyczna Kevina coraz bardziej się dociera, stając się jeszcze bardziej apelującą pod względem artystycznym. Jego kolejne releasy są wyczekiwane z coraz większą niecierpliwością przez fanów na całym świecie, ciekawych jaką kompozycyjną formę Garrett przedstawi tym razem. Szukając artysty, z którym można rozwijać się muzycznie, powinniśmy zwrócić się w stronę Kevina Garretta. Wróżona jest przed nim wielka kariera muzyczna, więc warto towarzyszyć mu w jego drodze na sam szczyt.