Kid Loco

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Kid Loco

kraj: Francja

gatunek: electronica

Jean-Yves Prieur (urodzony 16 czerwca 1963) znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem jako Kid Loco jest francuskim Dj’em, remixerem, producentem oraz muzykiem elektronicznym, który od połowy lat 90-tych intensywnie wpływa na rozwój wielu melodycznych stylów.

Początek twórczości Loco przypada na czas, kiedy scena house’u oraz dance’u wyjątkowo szybko się rozwijała, wspomagana przez setki nowych artystów. Na ich tle Jean błyskawicznie się wybił dzięki unikalności swojej wizji oraz zdolności do praktycznie idealnego wpasowywania się w muzyczne potrzeby odbiorców. W niedługim czasie jego kompozycje zaczęły przekraczać granice geograficzne Francji, zjednując pod jego muzyczny sztandar nowych fanów z całego świata.

Releasem w dużej mierze odpowiedzialnym za jego sukces jest album „A Grand Love Story” wydany w 1997 roku, który odbił się głośnym, pozytywnym echem w całym środowisku muzycznym. Poza tworzeniem oryginalnych kompozycji Loco realizuje się, jako remixer oraz Dj. Jego występy na żywo zawsze cieszą się wielką popularnością, przyciągając niezliczone tłumy. Dzięki swojemu pełnemu zdeklarowaniu w tworzeniu muzyki jedynie na najwyższym poziomie, Jean jest ciągle rozchwytywany do udziału w nowych projektach muzycznych. Jego dyskografia z każdym rokiem się powiększa o nowe single, covery, remixy oraz zjawiskowe kompilacje wydawane u boku muzyków tworzących w najrozmaitszych stylach.

Przy tworzeniu swoich kompozycji Kid Loco inspiruje się bardzo szerokim wachlarzem gatunków muzycznych. Perfekcyjne łączenie ze sobą elementów zaczerpniętych z acid jazzu, trip hopu, downtempo oraz wielu, wielu innych sprawia, że jego releasy prezentują sobą wyjątkowo barwną muzyczną mozaikę zdolną przeniknąć słuchającego na wskroś. Muzyka Loco jest wielopoziomowa. Nadaje się ona doskonale zarówno na imprezę do rozpalenia każdego tanecznego parkietu, jak i na leniwe popołudnie spędzone na kanapie z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami.

Impakt, jaki wywarł Loco przez swoją twórczość na rozwój francuskiej muzyki elektronicznej jest niedocenienia. Wiele z jego kompozycji weszło na stałe do muzycznego kanonu, stanowiąc bogatą inspiracyjną pożywkę dla artystów z całego świata, którzy odnajdują w nich doskonały fundament do tworzenia swoich zjawiskowych przebojów. Loco nie spoczywa jednak na dotychczasowych laurach, cały czas eksperymentując z nowymi rodzajami brzmienia, usilnie poszukując melodycznej perfekcji. Dzięki temu razem ze swoją wizją muzyczną potrafi on mimo wielu lat istnienia na międzynarodowej artystycznej scenie, odnaleźć się praktycznie w każdej melodycznej rzeczywistości.

Słuchając przebojów skomponowanych przez Kid Loco człowiek otrzymuje silną pozytywną energię, która szybko sprawia, że problemy codziennego świata stają się łatwiejsze do uniesienia.

Jeśli szukamy zjawiskowej odskoczni muzycznej, której wymiar na długo zapadnie nam w pamięć, gwarantując wiele godzin niesamowitych muzycznych uniesień, to nie powinniśmy przechodzić obok twórczości Jeana obojętnie. Byłby to niewybaczalny wręcz błąd.