King Unique

King Unique fot. facebook.com/KingUnique

King Unique

kraj: USA

gatunek: house

King Unique to projekt muzyczny, pod którego szyldem działa amerykański muzyk, Dj oraz producent Matt Thomas. Jego kompozycje to kosmiczne połączenie techno oraz house’u z lekkimi naleciałościami muzyki undergroundowej.

Matt działa na międzynarodowej scenie muzycznej od przeszło 15 lat. W tym czasie zdążył on wyrobić sobie renomę prawdziwego profesjonalisty oraz zbudować bazę zdeklarowanych fanów, idącą w setki tysięcy na całym świecie.

Thomas dzięki swojej unikalnej wizji oraz prawdziwej wirtuozerii w łączeniu w muzyce tego, co najlepsze jest rozchwytywany do wystąpień w najbardziej prestiżowych spotach na całym świecie. Gdziekolwiek King Unique się nie pojawia, tam podążają spragnione niesamowitych doznań muzycznych tłumy. Z jego wystąpień nigdy nie wychodzi się zawiedzionym, lecz naładowanym do granic możliwości pozytywną energią.

W trakcie swojej kariery Matt prowadził liczne audycje radiowe oraz występował za konsoletą w najróżniejszych klubach. Dzięki temu ugruntował on swoją pozycję w świadomości międzynarodowych słuchaczy, stanowiąc synonim najwyższej jakości muzyki. Nie dziwi wtedy specjalnie fakt, że jest on określany, jako jeden z najbardziej wpływowych Dj’ów na świecie.

Jego kompozycje stanowią bogatą inspiracyjną pożywkę dla światowej sławy Dj’ów. King Unique był remixowany przez chociażby takie gwiazdy światowego formatu jak: John Digweed, Soulwax, Richie Hawtin czy Tiesto. Tracki Matta odnajdują się praktycznie w każdej rzeczywistości – od przestrzeni klubowej, przez hollywoodzkie produkcje, po dzwonki na telefon. Pokazuje to wyraźnie jak bardzo egalitarną jest artystyczna wizja Matta. Tworzy on muzykę dla wszystkich, gdzie każdy jest w stanie odnaleźć coś dla siebie i ubogacić swoją codzienną rzeczywistość.

King Unique jako projekt zaistniał w 2001 roku z inicjatywy Matta Thomasa oraz Matthew Robertsa. Od momentu swojego powstania formacja parła przed siebie jak burza, zdobywając sobie uznanie w całym środowisku muzycznym. Ich remixy oraz releasy szybko plasowały się na czołowych miejscach w najważniejszych notowaniach muzycznych.  Prawdziwe dance’owe remixowe bomby jak: "Two Months Off", "Somebody Told Me", “The Switch”, "Feels Like Love" oraz "Grand Canyon" świadczą o tym najlepiej.

W 2006 roku duo rozpadło się, jednak Matt nie pozwolił King Unique umrzeć, ale wydźwignął projekt na zupełnie nowe artystyczne wyżyny – wydany w 2010 roku release "2000000 Suns" zwyczajnie oszołamia słuchacza.

Kompozycje Matta to priorytetowy dodatek dla każdego poszukującego najwyżej jakości muzycznego wymiaru. Jego single, remixy oraz kolaboracje są w stanie zapewnić dziesiątki godzin niezapomnianych muzycznych doświadczeń, do których niejednokrotnie będzie się powracać. Matt to artysta, który mimo wielu lat istnienia na międzynarodowej scenie muzycznej nie utracił nawet krzty ze swoich zdolności do porywania za sobą serc i umysłów słuchaczy. Szukając wielopoziomowego chilloutu, Matt Thomas ze swoim King Unique będzie strzałem w dziesiątkę.