Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36566, ID obiektu: 36750

Kings of Tomorrow

Kings of Tomorrow

Kings of Tomorrow

Wszystko o projekcie Kings of Tomorrow - bio producenta, kariera, dskografia

Kings of Tomorrow

kraj: USA

gatunek: house

Kings of Tomorrow to jeden z pseudonimów, pod którym działa Sandy Rivera – amerykański producent, Dj oraz muzyk, który od ponad 16 lat rozwija międzynarodową scenę muzyki house.

Początek kariery muzycznej Rivery przypada na wczesne lata 90-te, kiedy miał on zaledwie 13 lat. W 1992 roku w rodzinnym Harlemie zaczął tworzyć swoje pierwsze house’owe kompozycje zafascynowany możliwościami, jakie dawał ten coraz szybciej rozwijający się gatunek muzyczny.

Lata 90-te to czas rozkwitu dla house’u. W okresie tym wybicie się na tle innych artystów było nie lada wyzwaniem. Jednak Sandy tego dokonał, stając się jedną z głównych sił napędowych dla rozwoju tego gatunku muzycznego. W trakcie swojej kariery występował on pod różnymi pseudonimami. Kings of Tomorrow, Soul Vision oraz Mysterious People to projekty pozwalające na zaznajomienie się z unikalną muzyczną wizją Rivery, z zupełnie innej perspektywy.

Największy rozgłos przyniósł Sandy’emu jego track z 2000 roku zatytułowany „Finally”, gdzie za partie wokalne była odpowiedzialna Julie McKnight. Release szybko wspiął się na wysokie lokaty w zarówno brytyjskich, jak i amerykańskich notowaniach. Wisienką na torcie było coraz częstsze dołączanie tracku do kompilacji wychodzących spod szyldów największych światowych labeli jak: Ministry Of Sound, Hed Kandi, czy Warner Music.

W 2005 roku do obiegu trafił kolejny album Kings of Tomorrow zatytułowany „Trouble”. Jak przyznaje sam Rivera krążek ten jest punktem granicznym w jego karierze. Muzyk wyraźnie odcina się w nim od stylów prezentowanych pod innymi swoimi aliasami. Kings of Tomorrow od tego momentu prezentują sobą bardziej radiowo zorientowane kompozycje, podczas gdy utwory wydawane pod prawdziwymi personaliami Riviery przeznaczone są stricte do klubów.

Sandy Rivera współpracował z najróżniejszymi artystami światowego formatu, jak chociażby: Terry Callier, Gisele Jackson, Bini & Martini, Michelle Weeks, Ladysmith Black Mambazo oraz Walter L. Robinson. Każda kolaboracja pozwalała mu na lepsze dotarcie swojej muzycznej wizji oraz przeprowadzanie licznych eksperymentów muzycznych. W efekcie jego liczne projekty łączy wspólny fundament, jednak prezentują one sobą zupełnie inne melodyczne światy.

By w pełni docenić niepowtarzalny artystyczny wymiar Rivery, trzeba zaznajomić się z wszystkimi jego releasami – budują one olbrzymią, zróżnicowaną mozaikę, która jest w stanie dostarczyć setek godzin niesamowitych muzycznych doznań.

Sandy Rivera to musowy dodatek do playlisty każdego poszukującego najwyżej jakości house’u. Przejście obok jego twórczości byłoby niewybaczalnym błędem.  

Kings of Tomorrow