Kollektiv Turmstrasse

Kollektiv Turmstrasse fot. facebook.com/kollektivturmstrasse

Kollektiv Turmstrasse

kraj: Niemcy

gatunek: minimal techno

Kollektiv Turmstrasse to niemieckie duo, w którego skład wchodzą Christian Hilscher oraz Nico Plagemann. Formacja zawiązała się w 1998 roku w Hamburgu, wydając wiele albumów kompilacyjnych w stylu minimal techno.

Przed ukazaniem się ich pierwszego studyjnego albumu „Verruckte Welt” w 2006 roku artyści przez cały czas angażowali się w liczne poboczne projekty muzyczne oraz intensywnie występowali na żywo. Dzięki temu stworzyli oni sobie solidny fundament do przebicia się ze swoim debiutanckim krążkiem do mainstreamowej świadomości odbiorców.

Kolektiv w niesamowity sposób łączy house z techno nie pozwalając na dominację jednego gatunku, ale płynnie przechodząc między jedną ekstremą, a drugą. Ta umiejętność praktycznie intuicyjnego wyciągania z obydwu tych gatunków muzycznych tego, co najlepsze, a następnie powoływania do życia kompozycji o prawdziwie unikalnej melodycznej duszy stanowi ich wizytówkę. Nie dziwi zatem fakt, że pod muzyczny sztandar formacji z roku na rok garną się coraz większe tłumy zdeklarowanych fanów, a zapotrzebowanie na ich umiejętności nie słabnie. Wizja muzyczna Kollektiv Turmstrasse szybko pokonała granice geograficzne Niemiec, zjednując im uznanie międzynarodowego środowiska muzycznego.

W 2010 roku duo wydało swój kolejny studyjny album zatytułowany „Rebellion der Traumer”, który doskonale wpisał się w oczekiwania odbiorców nie tylko w Niemczech. Pochwalne recenzje zaczęły sypać się jedna za drugą, a umysły wielotysięcznych rzesz słuchaczy zogniskowały się na artystycznych poczynaniach formacji. Duo cały czas eksperymentuje z nowymi rodzajami brzmienia poszukując jeszcze lepszych sposobów na wyraźniejsze wyrażenie swojej muzycznej wizji. Nie popadają oni jednak w ogólnie przyjęte schematy, ani nie wybierają dróg na skróty. Mimo, że w ich kompozycjach daje się usłyszeć pewne wspólne elementy to wymiar muzyczny Kollektiv Turmstrasse cały czas ewoluuje, pozostając świeżym i apelacyjnym dla odbiorców.

Zarówno Nico jak i Christian przed zawiązaniem nowej formacji posiadali na swoim koncie wiele solowych sukcesów. Intensywnie operowali oni w niemieckiej przestrzeni muzycznej. Połączenie dwóch unikalnych wizji sprawia, że Kollektiv Turmstrasse potrafi doskonale odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości, dając odbiorcom dokładnie tego, czego oczekują. Muzyka oferowana przez Kollektiv to magiczne połączenie elektroniki, downtempo oraz przejmujących wokali, które potrafi rozpalić taneczny parkiet do białości.

W trakcie swojej kariery muzycy współpracowali z licznymi artystami oraz Dj’ami tworzącymi w najróżniejszych muzycznych stylach. Z każdą współpracą popularność Kollektiv Turmstrasse rosła, dając artystom nowe możliwości do realizowania się na wielu pobocznych polach. Efektem są zjawiskowe remixy oraz albumy kompilacyjne, które zapewniają wiele godzin wyjątkowych muzycznych doznań. Kompozycji tego niemieckiego duo z powodzeniem można słuchać z przestrzeni kanapy z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami, jak i na imprezie dając upust nagromadzonej wewnątrz energii.

Każde wystąpienie na żywo przyciąga sobą niezliczone tłumy, które zwyczajnie wracają oszołomione otrzymaną solidną dawką pozytywnej energii. Dyskografia nieustannie się powiększa, będąc doskonałą muzyczną odskocznią dla tysięcy fanów na całym świecie. Jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji do przetestowania możliwości Kollektive Turmstrasse, to czas najwyższy to zmienić. Z pewnością będzie to decyzja, której sobie szybko pogratulujemy.