Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kombii

Kombii fot. Kombii

Kombii

Wiosną 2003 roku, trzech członków legendarnego Kombii :Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta powołało do życia formację pod nazwą Kombii.

Grupa powstała wiosną 2003 roku, gdy trzech członków legendarnego Kombi :Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta, postanowiło wrócić do wspólnego grania w swoim dawnym stylu.

Ówczesna grupa, działająca w latach 1976 - 1992, była punktem wyjścia dla nowego zespołu, jednak podstawowym celem Kombii stało się tworzenie nowego repertuaru, nagrywanie nowych płyt i koncertowanie.

W ciągu dwóch miesięcy pracy zespół stworzył nowy program, oparty na znanych przebojach takich jak: ”Hotel twoich snów”, „Linia życia”, ”Nasze rendez vous”, ”Nie ma zysku”, ”Kochać cię za późno”, ”Black and white” w zmienionych, nowych aranżacjach.

Nowy-stary zespół wydaje w 2004 roku płytę 'Kombii cd.', z hitem 'Sen się spełni'. Płyta pokryła się podwójną platyną. W 2007 roku miał swoją premierę album 'Ślad', który osiągnął status platynowej płyty.

Ostatnia jak dotąd płyta grupy Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka to "O miłości" z 2010 roku. Na krążku znalazł się kolejny przebój Kombii - "Gdzie jesteś dziś". W międzyczasie doszło do zmian personalnych - z zespołem rozstał się Jan Pluta, a na jego miejsce przyjęty został Adam Tkaczyk.