Kombii

Kombii fot. Kombii

Kombii

Wiosną 2003 roku, trzech członków legendarnego Kombii :Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta powołało do życia formację pod nazwą Kombii.

Grupa powstała wiosną 2003 roku, gdy trzech członków legendarnego Kombi :Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta, postanowiło wrócić do wspólnego grania w swoim dawnym stylu.

Ówczesna grupa, działająca w latach 1976 - 1992, była punktem wyjścia dla nowego zespołu, jednak podstawowym celem Kombii stało się tworzenie nowego repertuaru, nagrywanie nowych płyt i koncertowanie.

W ciągu dwóch miesięcy pracy zespół stworzył nowy program, oparty na znanych przebojach takich jak: ”Hotel twoich snów”, „Linia życia”, ”Nasze rendez vous”, ”Nie ma zysku”, ”Kochać cię za późno”, ”Black and white” w zmienionych, nowych aranżacjach.

Nowy-stary zespół wydaje w 2004 roku płytę 'Kombii cd.', z hitem 'Sen się spełni'. Płyta pokryła się podwójną platyną. W 2007 roku miał swoją premierę album 'Ślad', który osiągnął status platynowej płyty.

Ostatnia jak dotąd płyta grupy Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka to "O miłości" z 2010 roku. Na krążku znalazł się kolejny przebój Kombii - "Gdzie jesteś dziś". W międzyczasie doszło do zmian personalnych - z zespołem rozstał się Jan Pluta, a na jego miejsce przyjęty został Adam Tkaczyk.