Konoba

Konoba fot. facebook.com/KonobaMusic

Konoba

kraj: Belgia

gatunek: alternatywny pop

Raphael Esterhazy lepiej znany, jako Konoba to niezależny belgijski muzyk, songwriter oraz producent tworzący zjawiskowy alternatywny pop. Raphael spędził ponad 5 lat w Londynie studiując muzykę oraz pracując nad jakością swoich kompozycji. Okres ten wypełniony tytaniczną pracą oraz eksperymentami związanymi z poszukiwaniem idealnego brzmienia pozwoliły mu na dookreślenie swojej muzycznej wizji oraz wybicie się w środowisku po powrocie do Belgii.

Konoba stanowi ciekawą odskocznię muzyczną, dając słuchaczom zupełnie nową, apelującą perspektywę. Niecodzienne podejście artysty do samego pojęcia muzyki sprawia, że jego kompozycji słucha się z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami, starając się nie uronić nawet najmniejszej nuty. Pełne zdeklarowanie w poszukiwaniu jedynie najwyższej jakości melodycznych rozwiązań sprawia, że grono fanów Raphaela z roku na rok ciągle się powiększa.

Poza tworzeniem własnej muzyki Esterhazy pomaga nagrywać oraz wydawać przeboje wielu wschodzących gwiazd. Wśród zaledwie niektórych można wymienić: Kevina Murphy, Time for T oraz Common Tongues.

Pierwszy release Raphaela zatytułowany „Konoba” trafił do obiegu w 2011 roku. Ep szybko odbiło się głośnym, pozytywnym echem, a artysta znalazł się w centrum zainteresowania szerokiej społeczności muzycznej. Nagły skok w popularności dał artyści niezbędną energię i motywację do kolejnych wydań. Echa po „Konobie” jeszcze nieprzebrzmiały, gdy na początku 2012 roku Raphael wydał kolejny release „Mind the Gap”, który doskonale wpisał się w pasmo dotychczasowych sukcesów.

Raphael nie zamierzał jednak spoczywać na dotychczasowych laurach już rok później do obiegu trafił kolejny release „Colours & Shapes”, z którego singiel „I’ve Been Dreaming” zagwarantował mu nagrody w kategoriach: Najlepsza Piosenka, Najlepszy Teledysk oraz Nagroda Publiczności na London 48MVP.

Kompozycje Konoby stanowią nowy wymiar muzyki chilloutowej, wypełnionej miękkimi oraz pobudzającymi emocje melodycznymi sekcjami. Artysta posiada wręcz intuicyjną zdolność do perfekcyjnego wpasowania się w oczekiwania odbiorców, przynosząc im doskonałe muzyczne remedium na wiele codziennych bolączek.

Konoba cały czas się rozwija, dzięki byciu niezależnym artystą nie jest on ograniczany przez wizje wielkich koncernów wydawniczych, ale może podążać własną drogą. Jego twórczość świetnie udowadnia, że można zrobić prawdziwie wielką karierę pozostając wiernym swoim ideałom. Zyskują na tym również fani. Słuchając kompozycji Raphaela ma się zawsze 100% pewności, że otrzymujemy jedynie najwyższą jakość muzyki, w którą artysta włożył całe swoje serce i duszę. Dzięki temu można łatwo oraz szybko utożsamiać się z otrzymywanym przekazem. Rezultat jest magiczny, ponieważ muzyki Konoby nie tyle się słucha, ale bardzo intensywnie przeżywa.