Koop

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Koop

kraj: Szwecja

gatunek: elektro, electronic jazz

Koop to szwedzkie elektroniczne duo, którego skład tworzą Magnus Zingmark oraz Oscar Simonsson. Formacja tworzy swoje przeboje od przeszło 20 lat ubogacając nie tylko szwedzką, ale przede wszystkim światową scenę elektro za pomocą swoich niesamowitych kompozycji.

Znakiem rozpoznawczym Koop jest unikalna zdolność do łączenia w wydawanych releasach wielu różnorodnych wątków muzycznych. Dzięki temu odbiorcy na całym świecie otrzymują dostęp do prawdziwie obfitej melodycznie uczty, która jest w stanie nasycić nawet najbardziej wybrednego słuchacza. Przechodzenie między takimi stylami jak: electronica, jazz, chill-out, acid jazz, nu jazz oraz lounge, bez dopuszczania do bezwzględnej dominacji żadnego z nich, świadczy dobitnie o profesjonalizmie oraz umiejętnościach wypracowywanych latami.

Koop to prawdziwi mistrzowie aranżacji, których artyzm ceniony jest przez całe środowisko muzyczne. Ich zorientowanie w dostarczaniu jedynie najwyższej jakościowo muzyki, szybko wybiło ich na tle innych artystów, ugruntowując pozycję chiloutowego ewenementu na długie lata.

W trakcie swojej kariery formacja zdobyła wiele prestiżowym nagród oraz wyróżnień. W 2003 roku Koop otrzymał szwedzką nagrodę Grammy za swój album „Waltz for Koop” oraz złoty certyfikat za sprzedaż innego krążka „Koop Islands”. Przy tworzeniu swoich kompozycji muzycy angażują wielu wokalistów, których głos potrafi zwyczajnie zahipnotyzować słuchającego. Wśród zaledwie niektórych można wymienić takie nazwiska jak: Ane Brun, Yukimi Nagano, Hilde Louise Asbjornsen, Rob Gallagher oraz Mikael Sundin.

Utwory Koop są często używane na potrzeby soundtracków do seriali oraz gier komputerowych, jednak domeną formacji jest dostarczanie muzyki zdolnej do szybkiego zregenerowania wewnętrznych pokładów energetycznych. Muzyka tego szwedzkiego duo nadaje się doskonale zarówno na leniwe popołudnie spędzone z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami, jak i imprezę. Za każdym razem słuchający ma pewność, że otrzyma solidny zastrzyk łatwej do przyswojenia muzycznej energii.

Koop to formacja, która zmienia muzyczny świat, warto zwrócić się w stronę ich twórczości, jeśli szukamy czegoś prawdziwie nowego do słuchania.