Koru

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Koru

kraj: Wielka Brytania

gatunek: elektro

Koru to pracujący, na co dzień w Wielkiej Brytanii maoryski artysta elektro, który swoją mieszanką najróżniejszych stylów serwuje odbiorcom na całym świecie prawdziwie unikalne muzyczne doznania.

Koru to czysty dynamizm muzyczny. Artysta występuje głównie na żywo w najrozmaitszych klubach oraz w trakcie prestiżowych festiwali. Jego głównymi strefami wpływów są Brazylia, Tajlandia, Indie, UK, Nowa Zelandia, Australia, Francja Słowenia oraz Irlandia. W każdym z tych krajów muzyk zdobył sobie spore uznanie zarówno wśród publiczności, jak i środowiska krytyków, przyczyniając się bezpośrednio do rozwoju licznych kierunków muzycznych, gdzie tylko się nie pojawił.

Koru w swoich występach oraz kompozycjach inspiruje się elementami pochodzącymi z najróżniejszych muzycznych gatunków. Wśród najważniejszych wymienić można takie jak: Psychodelic Drum n Bass, Trance, Global, Urban, Ambient Auras, Tribal Breakbeat, Tribal house oraz Jungle. Wachlarz jak widać jest tutaj wyjątkowo szeroki, ale to właśnie dzięki temu Koru potrafi świetnie odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości.

W efekcie wieloletnich eksperymentów w poszukiwaniu idealnego brzmienia do wyrażenia swojej unikalnej muzycznej wizji Koru opracował swój własny styl, który przekształcił się w całkowicie oddzielny melodyczny gatunek – Trip Funk. Jego wystąpienia na żywo zawsze przyciągają olbrzymie tłumy, na których artysta nie pozostawia muzycznej suchej nitki. Koru to melodyczna siła, która potrafi szybko naładować wewnętrzne akumulatory oraz pozwala zwyczajnie odlecieć od codziennych bolączek współczesnego zabieganego świata.

Jego niezaprzeczalne umiejętności w zjednywaniu sobie serc i umysłów odbiorców na całym świecie sprawiają, że Koru jest wręcz rozchwytywany do udziału w nowych projektach muzycznych oraz występach na żywo. Jego twórczna wizja cały czas ewoluuje, gdyż artysta stara się jeszcze lepiej dotrzeć do swoich odbiorców zapewniając im to, czego prawdziwie muzycznie potrzebują. Słuchając kompozycji Koru trzeba być przygotowanym na prawdziwie solidne melodyczne uderzenie. Jego twórczość to musowy dodatek do playlisty każdego poszukującego oryginalnej odskoczni muzycznej słuchacza. Koru szybko, sprawnie i co najważniejsze efektownie dostarczy wielu godzin niezapomnianych doświadczeń, do których będzie się bez wątpienia często wracać.