Kosheen

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Kosheen

kraj: Wielka Brytania

gatunek: elektro

Kosheen to brytyjska formacja elektro, której skład tworzą Sian Evans, Markee Ledge oraz Darren Decoder. Nazwa formacji to połączenie dwóch słów pochodzących z języka japońskiego oznaczających stare i nowe. Jest ona jak najbardziej adekwatna, ponieważ w kompozycjach Kosheen przeszłość doskonale zlewa się z nowoczesnymi rozwiązaniami muzycznymi, dostarczając odbiorcom na całym świcie zupełnie nowego artystycznego wymiaru. Artyści szeroko czerpią z takich muzycznych stylów jak: trip hop, breakbeat oraz alternative rock, wyciągając z nich to co najlepsze, by powołać do życia utwory o prawdziwie unikalnej oraz urzekającej melodycznej duszy.

Swój pierwszy album zatytułowany „Resist” Kosheen wydali w 2001roku. Krążek szybko odbił się pozytywnym echem w brytyjskiej przestrzeni, plasując się w pierwszych dziesiątkach zestawień muzycznych. Nagły wzrost popularności pozwolił muzykom na wydanie zjawiskowych singli: "(Slip & Slide) Suicide", "Hide U", "Catch", "Hungry" oraz "Harder", które jeszcze silniej ugruntowały ich pozycję w świadomości odbiorców.

Po wydaniu Resist przed formacją pootwierały się liczne drzwi do współpracy przy nowych projektach muzycznych. W efekcie artystyczna wizja Kosheen cały czas się docierała, a artyści swobodnie eksperymentowali z nowymi rodzajami brzmienia. Dzięki swojemu dynamizmowi oraz pełnemu zorientowaniu w dostarczaniu swoim odbiorcom jedynie najwyższej jakości muzyki, coraz szybciej zagarniali oni pod swój muzyczny sztandar tysiące nowych fanów. Ich muzyka szybko przekroczyła granice geograficzne Wielkiej Brytanii, będąc nową ożywczą bryzą w przestrzeni międzynarodowej.

Drugi album zatytułowany „Kokopelli” wydany został w 2003 roku. Krążek różnił się od debiutanckiego releasu. Skupiał się on mniej nad drum and bass, a szedł w stronę gitarowych riffów oraz głębokich, lekko mrocznych przekazów lirycznych. Był to strzał w dziesiątkę. „Kokopelli” nie przebił jednak pod względem sprzedażowym sukcesu swojego poprzednika.

Na kolejny release grupy trzeba było poczekać przeszło 4 lata, wtedy to ukazał się trzeci studyjny album „Damage”, z którego pochodzą między innymi „Analogue Street Dub”, „Professional Friend” oraz singiel „Overkill”.  Po wydaniu „Damage” grupa praktycznie się nie zatrzymywała, cały czas kompletując materiał do nowych wydań. Kolejne releasy następowały po sobie coraz szybciej, nie tracąc nic na swojej zjawiskowości. W 2013 roku na rynku pojawił się czwarty album pod tytułem „Independence” promowany przez single "Get A New One" oraz "Holding On" & "Mannequin". Kosheen wzięli się również intensywnie do remixowania, zamieszczając w 2010 roku na swoim Facebookowym profilu 3 tracki "Waste", "Enter" oraz „You Don't Own Me".

Pod koniec 2013 roku pojawił się najnowszy album Kosheen zatytułowany „Solitude”, który wpisał się w praktycznie nieprzerwane pasmo muzycznych sukcesów.

Dyskografia Kosheen to zbiór wyjątkowo zjawiskowych releasów. Ich albumy dopełnia duża liczba singli oraz EP, które są w stanie dostarczyć moc niezapomnianych muzycznych doświadczeń przez wiele godzin. W twórczości Kosheen każdy nawet najbardziej wymagający odbiorca jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Artyści zapewniają skuteczne muzyczne remedium na wiele współczesnych bolączek, w codziennej zabieganej rzeczywistości. Jeśli szukamy prawdziwie unikatowej muzycznej odskoczni, która pozwoli nam na głębsze odetchnięcie i sprawniejsze zregenerowanie wewnętrznych akumulatorów, to wybranie kompozycji Kosheen będzie decyzją, której sobie szybko pogratulujemy.