Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36328, ID obiektu: 36508

Kredens Acoustic

Kredens Acoustic

Kredens Acoustic

Wszystko o Kredens Acoustic - bio, kariera, dyskografia

Kredens Acoustic

kraj: Polska

gatunek: jazz, blues

redens Acoustic to polska formacja zawiązana w 2005 roku w Zgierzu, która występuje głownie na żywo, dostarczając polskim słuchaczom wyjątkowej mieszanki bluesa, rocka oraz jazzu. Skład formacji tworzą Zuzanna Nagiel (wokalistka), Marcin Gałązka (gitarzysta), Adam Przybylski (basista), Szymon Żmudziński (trębacz), Piotr Flies (klawiszowiec) oraz Piotr Patolski (perkusista).

Formacja poza tworzeniem własnych porywających kompozycji zajmuje się również coverowaniem przebojów największych gwiazd świata soulu, jazzu oraz bluesa, od których bezpośrednio czerpie swoje muzyczne inspiracje. Wśród zaledwie niektórych wymienić można takie nazwiska jak: Norah Jones, Diana Krall czy Sting.

Kredens Acoustic to szóstka artystów o zupełnie odmiennych muzycznych wizjach. To właśnie ta różnorodność w patrzeniu na samo pojęcie muzyk,i pozwoliło im szybko wybić się na krajowej scenie artystycznej.

Unikalne brzmienie, oryginalna stylistyka, porywające kompozycje, a wszystko to przesiąknięte przenikającą do samej głębi pozytywną energią, stanowią znak rozpoznawczy Kredens Acoustic. Ich kompozycje stanowią perfekcyjne połączenie tego, co najlepsze w różnorodnych muzycznych stylach. Artyści nie dopuszczają jednak do dominowania żadnego z nich, płynnie przechodząc między jedną, a drugą sferą wysublimowanych dźwięków. Efekt jest zwyczajnie magiczny i nie pozostawia na słuchającym muzycznej suchej nitki. Kompozycje formacji doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeniach imprezowych, jak i w trakcie leniwych popołudni spędzanych na kanapie z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami.  

W 2009 roku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Zakasane piosenki”. Krążek stanowił połączenie kilku autorskich tracków oraz coverów, szybko odbijając się głośnym pozytywnym echem w polskiej przestrzeni muzycznej.

Ich styl muzyczny określany jest, jako spokojny oraz stonowany, nadający się idealnie do podładowania wewnętrznych akumulatorów oraz odlecenie w krainę czystego muzycznego geniuszu. Muzyki Kredens Acoustic nie tyle się słucha, co intensywnie przeżywa zapewniając sobie wiele chwil niezapomnianych, pozytywnych melodycznych doświadczeń.