Kris Menace

Kris Menace fot. facebook.com/krismenace

Kris Menace

kraj: Niemcy

gatunek: electro

Christophe Hoeffel znany od 2005 roku, jako Kris Menace, to niemiecki producent oraz muzyk electro, który w swoich kompozycjach szeroko czerpie miedzy innymi z nu-disco oraz techno.

Hoeffel istnieje na scenie muzycznej od połowy lat 90-tych. W tym okresie angażował się on do licznych projektów muzycznych, intensywnie rozwijając niemiecką scenę elektroniczną. Jego artystyczna wizja szybko pokonała istniejące granice geograficzne, przynosząc mu uznanie w międzynarodowym środowisku muzycznym.

Po latach występowania pod różnorodnymi pseudonimami, Hoeffel postanowił spróbować czegoś nowego. Kris Menace, jako projekt muzyczny, dał mu szerokie pole do manewru dla wypróbowania nowych rodzajów brzmienia oraz dotarcie do swoich odbiorców zupełnie inną drogą. Był to strzał w dziesiątkę. W kompozycjach Krisa przebrzmiewa styl Christopha, jednak nie można absolutnie powiedzieć, że jest to to samo. Wspólny fundament sprawia, że jedne i drugie kompozycje to często dwa zupełnie inne światy. Pozwala to odbiorcom na zaznajomienie się z unikalną muzyczną wizją artysty z zupełnie innej perspektywy. Efekt jest zwyczajnie magiczny, zdolny dostarczyć dziesiątek godzin wysublimowanych melodycznych doświadczeń, których moc przenika słuchającego na wskroś.

Debiutancki singiel, jako Kris Menace, Hoeffel wydał w 2005 roku. Track „Discopolis” jeszcze przed wydaniem był wyjątkowo wyczekiwany przez międzynarodowe rzesze fanów house’u. Odznaczył się on wielkim sukcesem, stając się hymnem imprezowej Ibizy w 2005 roku. W późniejszym okresie release nie stracił na swojej popularności stanowiąc bazę do remixów dla wielu międzynarodowych artystów.

Menace niedługo potem założył własny label wydawniczy o nazwie „Compuphonic” za pomocą, którego kontynuował wydawanie nowych singli. Jego track „Juniper” stworzony w 2006 roku był najczęściej pobieranym kawałkiem z platformy Beatport. Kris nie spoczywał jednak na dotychczasowych laurach.

W tym samym roku rozpoczął wspólne Dj’owanie z Alanem Brakem (z Stardust) oraz Thomasem Bangalterem (z Daft Punk). Wspólnie w 2007 roku nakładem Vulture Music wydali niesamowity singiel zatytułowany „Lumberjack”.

Kris Menace poza wydawaniem swoich oryginalnych kompozycji, realizuje się jako światowej sławy remixer. Do tej pory opracowywał on nowe wersje przebojów takich gwiazd i formacji jak: Depeche Mode, Robbie Williams, LCD Soundsystem, Royksopp, Kylie Minogue czy Underworld.

W trakcie swojej kariery współpracował z artystami największego światowego formatu jak: Julian Hamilton, Miss Kittin, Romanthony, Robert Owens, Xavier Naidoo, Unai, Simon Lord, Chelonis R Jones, Felix Da Housecat, Alan Braxe, Douze, Steve Aoki, Princess Superstar, Serge Santiago, Lifelike, Fred Falke, Holy Ghost!, Air, Metronomy, Moby, Lana Del Rey, Erasure, Giorgio Moroder, Bag Raiders, Martin Solveig, Benny Benassi, Roisin Murphy, Tracey Thorn oraz Monarchy. Na umiejętności Kris zapotrzebowanie w ogóle nie słabnie.

Jego unikatowe kompozycje stanowią muzyczną odskocznię, która doskonale dopełni przestrzeni każdej codziennej playlisty. Poszukując wymiaru elektro, który z każdym kolejnym odsłuchaniem jedynie zyskuje na swojej mocy, warto zwrócić się w stronę opcji jakie oferuje Kris Menace. Będzie to decyzja, której długo będziemy sobie gratulować.