Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 19739, ID obiektu: 19776

Kuba Badach

Kuba Badach

Kuba Badach

Znajdź informacje o polskim muzyku, kompozytorze i wokaliście Kubie Badachu - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Badach Kuba

kraj: Polska

gatunek: pop, rock, jazz

Kuba Badach (urodzony 24 sierpnia 1976 roku w Krasnymstawie) jest muzykiem, kompozytorem, wokalistą, producentem oraz aranżerem, który od lat zmienia obraz polskiej sceny artystycznej. Badach tworzy swoje kompozycje łącząc styl pop z pop – rockiem oraz jazzem.

Jest on dwukrotnym laureatem nagrody Fryderyka. Swoją popularność Kuba w dużej mierze zawdzięcza długoletnim występom w formacji popowej Polucjanci. Artysta w trakcie swojej kariery angażował oraz dalej angażuje się w wiele projektów muzycznych, docierając swoją artystyczną wizję, by jeszcze lepiej zaspokajać melodyczne potrzeby swoich odbiorców. Od 1999 roku Badach współpracuje z grupą Bernarda Maselego „The Globetrotters”, nie zapominając jednak o rozwoju swojej solowej kariery artystycznej.

Przygoda muzyczna Kuby zaczęła się w 1988 roku. Mając zaledwie 12 lat nagrał płytę kolędową, do której kompozycje napisali Wiesław Pieregorólka, Jerzy Siemasz oaz Jacek Cygan.

W 2000 roku ukończył edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej. Podczas swoich studiów Badach współpracował między innymi z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrywając z artystą dwie płyty („Trzeci Wymiar” oraz „Nowy Świat”) oraz wspomnianym zespołem Polucjanci.

Z Polucjantami wydał debiutancki album w 2000 roku zatytułowany „Tak po prostu”. Grupa wystąpiła między innymi za oceanem w klubie „Baggot INN” na Manhattanie, zbierając pozytywne recenzje wśród lokalnych krytyków oraz przykuwając uwagę zagranicznych słuchaczy.

W latach 2002, 2003 oraz 2006 Kuba Badach uczestniczył w cyklicznej akcji „Święta, święta” – skomponował wtedy piosenkę „Tak jak śnieg”, którą wykonał razem z Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym i Andrzejem Lampertem.

Wśród najważniejszych polskich artystów, z którymi współpracował Kuba wymienić można takie sławy jak: Kayah, Robert Janson, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz, Carrantuohill czy Grzegorz Kapołka

W ramach współpracy z formacją The Globetrotters Kuba wydał kilka zjawiskowych albumów: („Stay in Neverland”, „Fairy tales of the trees”, „Both Sides”, „Stop! Don't Talk”).

Kuba Badach to wielopoziomowy artysta, którego wpływ na rozwój polskiej sceny muzycznej jest nieoceniony. Artysta dzięki swojej unikalnej perspektywie wyjątkowo wybija się na tle innych twórców, sprawnie trafiając do serc i umysłów słuchaczy ze swoim przekazem. Poszukując ciekawej melodycznej odskoczni, która doskonale dopełniłaby przestrzeni naszej codziennej playlisty o nowe unikalne brzmienia nie powinniśmy przechodzić obok kompozycji Kuby Badacha obojętnie.

Kuba Badach

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha Album 1