Kyau & Albert

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Kyau & Albert

kraj: Niemcy

gatunek: trance

Kyau & Albert to niemieckie trance’owe duo skład, którego tworzą Ralph Kyau oraz Steven Moebius Albert. Początkowo formacja nazywała się Kyau vs Albert, jednak w 2006 roku muzycy postanowili zmienić nazwę na Kyau & Albert.

Oboje artystów istnieje na scenie muzyki elektronicznej od wczesnych lat 90-tych. W tym czasie muzycy zarówno razem, jak i osobno angażowali się w liczne projekty artystyczne, wywierając silny wpływ na rozwój nie tylko niemieckiej, ale przede wszystkim światowej muzyki trance. Ich unikalna wizja oraz niesamowite umiejętności w tworzeniu przenikających oraz wypakowanych pozytywną energię kompozycji szybko zapewniły im rozgłos oraz pozycję jednych z najlepszych DJ’ów na świecie.

Wspólnie Kyau oraz Albert zaczęli tworzyć w 1996 roku, kiedy to wydali swój pierwszy singiel zatytułowany „Let Me In”. Release został nagrany w małym studio należącym do artystów, które wraz ze zdobywaniem coraz większej popularności przekształciło się, w 1997 roku, w nową wytwórnię muzyczną operującą pod szyldem Euphonic.

Wraz z ugruntowaną pozycją na rynku wydawniczym oraz poparciem ze strony licznych artystów zarówno lokalnej, jak i światowej sceny, Kyau & Albert zaczęli intensywnie pracować by ich muzyka została usłyszana w najdalszych zakątkach świata.

W 2000 roku ich wizja została dostrzeżona przez WEA – część Warner Music, w efekcie z artystami został podpisany długoterminowy kontrakt wydawniczy. Był to ważny kamień milowy w rozwoju kariery formacji. Od tego momentu Kyau & Albert wypłynęli na głębokie dance’owe wody, zaskarbiając sobie suport między innymi takich Dj’ów jak Paul van Dyk, KayCee czy Tiesto.

W 2002 roku razem z releasem „I’am Alone” Kyau & Albert wystrzelili na muzyczną orbitę. Track stał się gigantycznym przebojem klubów na całym świecie, urzekając setki tysięcy słuchaczy perfekcyjnym połączeniem melodycznych sampli oraz przenikających wokali. Dzięki temu niesamowitemu sukcesowi zarówno Kyau & Albert oraz ich label Euphonic momentalnie znaleźli się na szczycie list wydawniczych. Napędziło to pod ich muzyczny sztandar wielotysięczne rzesze nowych fanów oraz pootwierało drzwi do licznych współprac z najbardziej liczącymi się artystami.

Takie single jak "Save Me", "Velvet Morning", "Walk Down", "Always a Fool", "Anphonic", "The One", "Down" czy "Memory Lane" to jedynie drobne przykłady prezentujące to, co w muzyce trance najlepsze. Kyau & Albert to prawdziwi mistrzowie w dostarczaniu międzynarodowej publiczności dokładnie tego, czego muzycznie potrzebuje. W ciągu wielu lat trwania swojej kariery nie zawiedli oni słuchaczy ani razu, zawsze dostarczając swoim odbiorcom muzykę na najwyższym poziomie.

Kyau & Albert to musowy dodatek do playlisty każdego, kto nie tylko poszukuje, ale potrzebuje wyjątkowego muzycznego oderwania, we współczesnym zabieganym świecie, Twórczość tego niemieckiego duo zapewni każdemu wiele godzin wysmakowanych doznań muzycznych, które szybko i efektywnie naładują wyczerpane wewnętrzne akumulatory. Słuchanie w mocno przyciśniętych do uszu słuchawkach jest tutaj obowiązkowe.