Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kylie Minogue

Kylie Minogue

Kylie Minogue

Australijska piosenkarka oraz aktorka. Na swoim koncie ma 11 albumów studyjnych i 68 milionów sprzedanych płyt.

Australijska piosenkarka oraz aktorka. Na swoim koncie ma 11 albumów studyjnych i 68 milionów sprzedanych płyt.

W lipcu 1987 ukazał się pierwszy singiel Kylie, cover przeboju Little Evy z 1962 roku pt. 'Locomotion'. Piosenka zdobyła szczyt listy przebojów w Australii, gdzie pozostała przez siedem tygodni, zyskując status najsłynniejszego australijskiego singla lat 80-tych.

Dziś Kylie posiada niezliczoną ilość złotych i platynowych płyt, a także trzy nominacje do nagrody Grammy, wiele prestiżowych wyróżnień, a w 2000 roku zaśpiewała podczas zamknięcia Olimpiady w Sydney. Sześć światowych tournee wyprzedało się do ostatniego biletu, w tym również entuzjastycznie przyjęta przez krytyków trasa 'Showgirl Homecoming' z przełomu 2006 i 2007 - kontynuacja przerwanego z powodu choroby artystki tournee 'Showgirl'.

Kylie uświetniła okładki czołowych czasopism na całym świecie, takich jak Attitude, Australian Style, Cleo, Cosmopolitan, Elle, The Face, FHM, Follow Me, Glamour, GQ, Harpers Bazaar, Heat, Hello, ID, Melody Maker, Ministry, Music Week, OK, Paris Match, Rolling Stone, Sky, Select, czy Time. Wielokrotnie pojawiała się również na okładkach magazynu Vogue.

W lutym 2004 roku Kylie otrzymała Grammy za singiel ‘Come Into My World’ w kategorii Najlepszy Utwór Taneczny. W 2004 brytyjskie stowarzyszenie fonograficzne ujawniło wyniki badań, według których Kylie jest najczęściej graną artystką przez brytyjskie stacje radiowe w ciągu ostatnich 20 lat, a czwartą w rankingu wszechczasów. W 2005, w Melbourne miała miejsce otwarta wystawa ‘Kylie – the Exhibition’. Zaprezentowano na niej kostiumy i fotografie z całej kariery Kylie. Wystawa przeniosła się potem do kolejnych dużych miast Australii, a odwiedziło ją ponad pół miliona osób.

Wreszcie w styczniu 2007 roku pokazano ją w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta, gdzie pobiła rekordy frekwencji – tylko w jednym tygodniu przyciągnęła 8 tysięcy zwiedzających. Bilety na koncerty w ramach największej trasy koncertowej Kylie - 'Showgirl', rewii prezentującej największe przeboje artystki, znikły z kas w mgnieniu oka. Kylie wystąpiła na 23 wyprzedanych koncertach, w zaledwie czterech brytyjskich salach koncertowych. W Earls Court Arena wokalistka dała siedem koncertów pod rząd, ustanawiając kolejny rekord - artystki wypełniającej najwięcej razy z rzędu brytyjską salę koncertową. W 2007 roku powtórzyła ten wyczyn na Wembley i w Manchesterze.

W 2007 roku w gabinecie Madame Tussaud w Londynie odsłonięto nową figurę woskową przedstawiającą Kylie - już czwartą w tym miejscu. Jedynie królowa Elżbieta może się pochwalić większą liczbą swych woskowych podobizn u Madame Tussaud.

W 2010 roku ukazał się jedenasty studyjny album piosenkarki - "Aphrodite", z którego pochodzą takie przeboje jak "All the Lovers" i "Get Outta My Way".

źródło: EMI Music Poland (www.emimusic.pl)

strona oficjalna: www.kylie.com