LANE 8

Artysta RadioZET fot. RadioZET

LANE 8

kraj: USA

gatunek: electroic, deep house

Daniel Goldstein znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem, jako Lane 8 to amerykański muzyk elektroniczny oraz Dj tworzący swoje kompozycje w stylu house oraz deep house. Goldstein związany jest, na co dzień z deep houseowym labelem Anjunadeep, dla którego stworzył kilka wyjątkowo zjawiskowych kompozycji.

Artysta na międzynarodowej scenie muzycznej zaistniał kilka lat temu. Debiutancki album zatytułowany „Rise” wydany w 2015 roku, szybko zwrócił na Goldsteina uwagę szerszej rzeszy słuchaczy. Muzyczny styl znacznie odróżnia Daniela od innych housowych twórców, posiadając w sobie to nieokreślone „coś”, które przyciąga jak magnes coraz szersze rzesze nowych fanów. Lane 8 szybko zdobywa sobie uznanie w całym środowisku muzycznym – w 2015 roku został on zaliczony w poczet 25 artystów, których trzeba wysłuchać oraz zobaczyć na żywo.

Nazwa Lane 8 pochodzi z czasów młodości, kiedy to Goldstein razem ze swoją siostrą tworzyli garażowego rocka. W późniejszym okresie w dużej mierze zainspirował go Pete Rock oraz Dj Premier. Rezultatem było dodawanie do pierwszych, nieśmiałych kompozycji elementów hip-hopowych.

W końcu w 2012 roku Lane 8 odnalazł swoją muzyczną niszę, plasując się gdzieś pomiędzy żywiołową elektroniką, a glitch-popem. To unikalne podejście szybko wybiło go na tle innych artystów, zapewniając profesjonalny kontrakt wydawniczy. Sam artysta charakteryzuje swój styl jako dream house, jednak stara się on unikać generalizacji. House to podstawa dla muzycznych kompozycji Lane 8, ale artysta nie zamyka się na inspiracje płynące z innych gatunków. Stara się on wypośrodkować swoją wizję z potrzebami słuchaczy, zachowując unikatowość oraz zdolność do dostarczania najwyżej jakości melodycznych doświadczeń.

Styl muzyczny Lane 8 doskonale odnajduje się praktycznie w każdej rzeczywistości. Artysta prezentuje w swojej twórczości unikalną zdolność do tworzenia kompozycji nadających się zarówno do przestrzeni klubowej, jak i na leniwe popołudnia spędzone na kanapie z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami. Jego kunszt mimo stosunkowo niedawnego pojawienia się na międzynarodowej scenie muzycznej, ceniony jest przez jednych z najlepszych Dj’ów oraz formacje na świecie – jak np. The Magician, ODESZA czy Above & Beyond.

Releasy jak: “Diamonds”, “Be Mine”, “The One / Nothing You Can Say” czy “Every Night" stanowią muzyczną ucztę, po której pozytywna energia, aż buzuje w słuchaczu.

Lane 8 to artysta, przed którym wróżona jest wielka muzyczna kariera. Dzięki swoim fenomenalnym umiejętnościom już teraz staje się on jedną z głównych sił napędowych w rozwoju światowego house’u. Poszukując prawdziwe zjawiskowej odskoczni muzycznej, dzięki której szybko podładujemy wewnętrzne akumulatory powinniśmy, czym prędzej zwrócić się w stronę kompozycji Goldsteina. Z pewnością szybko pogratulujemy sobie podjętej decyzji.