Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

La Roux

Artysta RadioZET fot. RadioZET

La Roux

kraj: Wielka Brytania

gatunek: synth pop

La Roux to brytyjski synthpopowy projekt muzyczny powstały w 2006 roku z inicjatywy wokalistki Eleanor „Elly” Jackson oraz producenta muzycznego Bena Langmaida. Przenikające wokale łączone z inspiracjami zaczerpniętymi między innymi z new wave szybko sprawiły, że La Roux stali się rozpoznawalni na międzynarodowej scenie muzycznej. Unikalność wizji znacznie wybijała ich na tle innych twórców - w przestrzeni brytyjskiej La Roux stanowili synonim wyszukanego stylu oraz muzyki zdolnej poruszyć nawet najbardziej statecznego słuchacza.

Swój debiutancki album zatytułowany „La Roux” formacja wydała w 2009 roku. Album błyskawicznie rozpalił serca i umysły brytyjskich odbiorców, napędzając pod muzyczny sztandar grupy nowe tysiące zdeklarowanych fanów.

Debiutancki krążek przeszedł najśmielsze oczekiwania artystów, odznaczając się gigantycznym komercyjnym sukcesem oraz skokiem popularności w środowisku krytyków muzycznych. Pochwalne recenzje zaczęły sypać się jedna za drugą, a La Roux coraz lepiej ugruntowywała swoją pozycję na scenie muzycznej, przygotowując się do międzynarodowej ekspansji.

Album „La Roux” dał formacji pierwszą muzyczną nagrodę Grammy, pozwalając im zaistnieć w szerszej świadomości artystycznej. Dzięki temu grupa mogła nawiązać liczne współprace z różnorodnymi muzykami przy wielu projektach muzycznych. Każda kolaboracja dodawała nowego poziomu artyzmu do powstających kompozycji sprawiając, że wizja La Roux cały czas pozostawała świeżą. Dzięki temu formacja potrafiła odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości oraz doskonale sprostać stale rosnącym potrzebom swoich odbiorców.

Single pochodzące z pierwszego albumu zatytułowane „In for the Kill” oraz „Bulletproof” stanowiły hity swojego okresu, zapewniając solidny zastrzyk pozytywnej energii dla tysięcy słuchaczy oraz inspiracyjną pożywkę dla wielu światowej sławy artystów.

La Roux swoją twórczością szybko przykuli uwagę producentów dubstepowych. Ich utwory zostały zremiksowane między innymi przez Skreama oraz Skrillexa. Zarówno oryginalne, jak i alternatywne kompozycje błyskawicznie wspinały się w czołowych notowaniach muzycznych osiągając wysokie lokaty. Do tej pory debiutancki album formacji sprzedał się w zawrotnej ilości ponad 2 milionów egzemplarzy!

Wizja muzyczna La Roux była i jest w nie do zatrzymania, przekraczająca granice geograficzne na całym świecie. Muzycy posiadają szerokie rzesze zdeklarowanych fanów praktycznie w każdym kraju, a wszędzie gdzie się pojawią z występem na żywo, tam ciągną tysiące wygłodniałych muzycznie słuchaczy. Do tej pory wystąpili na takich prestiżowych festiwalach jak: Glastonbury, Reading, Oxegen, Leeds Festivals, Scala, Southend Chinnerys oraz Coventry Kasbah.

Gdy Skream wziął się za zremiksowanie „In for the Kill” wydając „Let’s Get Ravey” sprzedaż oryginalnego singla momentalnie wystrzeliła na orbitę, przypominając szerszej publiczności o istnieniu La Roux.

Każdy kolejny release doskonale wpisuje się w dotychczasowe pasmo muzycznych sukcesów. La Roux to formacja, której artyzm odkrywa się na nowo z każdym ponownym odsłuchaniem. Ich unikalne kompozycje stanowią wręcz musowy dodatek do praktycznie dowolnej, codziennej playlisty. Jeśli poszukujemy efektywnego oraz efektownego muzycznego remedium na wiele bolączek współczesnego zabieganego świata, to zwrócenie się w stronę muzyki La Roux będzie strzałem w dziesiątkę.