Labrinth

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Labrinth

kraj: Wielka Brytania

gatunek: R&B, hip-hop

Timothy Lee McKenzie (urodzony 4 stycznia 1989) znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem, jako Labrinth jest angielskim wokalistą, songwriterem, producentem muzycznym oraz multiinstrumentalistą, którego styl zakorzeniony jest głęboko w R&B oraz hip – hopie.

Labrinth zaistniał w brytyjskiej świadomości słuchaczy w 2010 roku, dzięki współpracy z raperem Tinie Tempah, z którym wydał singiel „Pass Out”. Track szybko wspiął się na wysokie miejsca w notowaniu UK Singles Chart, skupiając na McKenziem uwagę szerszej publiczności. Tempah oraz Labrinth w późniejszym okresie wielokrotnie z sobą współpracowali tworząc wiele niepowtarzalnych kompozycji.

Pierwszy solowy singiel Labrinth również został wydany w 2010 roku. „Let the Sun Shine” błyskawicznie trafiło na szczyty brytyjskich zestawień muzycznych, dając Timothy’emu niezbędny rozgłos do rozpędzenia swojej solowej kariery. W efekcie pochwalnych recenzji oraz stale rosnącej popularności, w stronę artysty zaczęły się sypać różnorodne propozycje współpracy przy licznych projektach muzycznych. Wyjątkowy wymiar artyzmu McKenziego od samego początku wybijał go na tle innych twórców, zjednując pod jego muzyczny sztandar wielotysięczne tłumy zdeklarowanych fanów.

W 2012 roku na rynku pojawił się debiutancki album studyjny Labrinth zatytułowany „Electronic Earth”, przy tworzeniu towarzyszących singli McKenzie ponownie zaangażował Tiniego Tempah. Efektem było stworzenie takich wyjątkowych hitów jak: „Last Time” oraz „Earthquake”.

W trakcie swojej kariery McKenzie zdobył międzynarodowe uznanie zarówno pośród krytyków, jak i wielotysięcznych rzesz odbiorców. Współpracował ponadto z jedynymi z największych artystów jak: Professor Green, Ola Svensson czy Loick Essein. Timothy realizuje się na wielu polach – jako wokalista, producent oraz songwriter. Dzięki temu potrafi on dotrzeć do słuchaczy z różnorodnych kierunków pełniej, prezentując im wielopoziomowość oraz unikalność swojej muzycznej wizji.

Drugi album Labrinth wydał w 2016 roku. Krążek zatytułowany „Silence” szybko wpisał się w nowoczesne potrzeby środowiska muzycznego, zjednując McKenziemu nowe rzesze zdeklarowanych fanów. Artysta w trakcie swojej kariery wyrobił sobie opinię prawdziwego profesjonalisty zdolnego odnaleźć się ze swoim przekazem, praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości. Pomiędzy pierwszym, a drugim albumem McKenzie nie spoczywał na laurach, lecz intensywnie eksperymentował z nowymi rodzajami brzmienia,  pełniej dookreślając swój muzyczny styl. Efektem jego tytanicznej pracy były single, z których wiele stanowiło i w dalszym ciągu stanowi fenomenalną muzyczną pożywkę dla artystów z całego świata.

Labrinth od kilku lat stanowi prawdziwy powiew nowości na rynku muzycznym, cały czas zaskakując publiczność swoimi umiejętnościami w tworzeniu unikalnych kompozycji. Szukając ciekawej odskoczni od codziennych skostniałych schematów, która będzie w stanie zapewnić wiele godzin pozytywnych muzycznych doświadczeń, nie powinniśmy przechodzić obok dyskografii tego artysty obojętnie.