Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 39210, ID obiektu: 39485

Ladi6

Ladi6

Ladi6

Znajdź informacje o nowozelandzkiej wokalistce - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Ladi6

kraj: Nowa Zelandia

gatunek: hip-hop, neo soul, funk, R&B

Ladi6 to sceniczny pseudonim Karoline Tamati (urodzonej 7 listopada 1983), nowozelandzkiej artystki tworzącej swoje kompozycje poprzez unikalne połączenie takich stylów jak: hip hop, neo soul, funk, soul, R&B oraz reggae.

Początki kariery artystycznej Ladi6 przypadają na połowę lat 90-tych ubiegłego stulecia. Wtedy to Karoline realizowała się jako break dancerka, jednak szybko zwróciła się w stronę tworzenia własnej muzyki. Mając zaledwie 16 lat założyła swoją pierwszą formację muzyczną Sheelahroc w 1999 roku. Skład grupy tworzyli jej kuzynka Tyra Hammond oraz Sarah Tamaira. W tym samym roku nowy band wydał zjawiskowy hit „If I Gave U Th’ Mic”, wygrywając nagrodę bNet Music Awards w 2001 roku za Najbardziej Obiecujące Nowe Wystąpienie.

Sheelahroc pozwoliło Karoline zaistnieć w świadomości odbiorców oraz rozpocząć budowę bazy kontaktów, które miały jej w przyszłości pomoc do rozpędzenia solowej kariery. Pierwsza formacja była również swoistą ogniową ścieżką, dzięki dużemu sukcesowi jej pierwszego hitu, z dnia na dzień znalazły się w centrum uwagi oraz stale rosnącej popularności. Na szczęście Karoline nie dała się omamić nagłym sukcesem, skupiając się na rozwijaniu swoich umiejętności oraz eksperymentach z nowymi rodzajami brzmienia.

Po rozpadzie Sheelahroc Tamati przez kilka lat współpracowała z innymi formacjami muzycznymi, dookreślając swój styl oraz zdobywając nowe doświadczenia. Każda współpraca pozwalała jej na dotarcie do odbiorców z zupełnie innego kierunku, ponieważ formacje, w których się udzielała tworzyły przeboje w najróżniejszych stylach. W efekcie Karoline szybko stała się rozpoznawalna przez słuchaczy zorientowanych na różne gatunki muzyczne udowadniając, że jest artystką, która potrafi się odnaleźć w praktycznie każdej melodycznej rzeczywistości.

W 2008 roku nastąpił przełom w karierze Ladi6, wtedy to niezależnie wydany został jej debiutancki album zatytułowany „Time Is Not Much”. Krążek szybko odbił się głośnym oraz pozytywnym echem w całej Nowej Zelandii, szybko zajmując wysokie lokaty w czołowych zestawieniach muzycznych. Przeboje pochodzące z albumu utrzymywały się w rozmaitych notowaniach TOP przez wiele tygodni, stabilnie napędzając pod muzyczny sztandar Ladi6 nowe rzesze zdeklarowanych fanów.

Kolejne albumy „The Liberation Of…” (2010) oraz „Automatic” (2013) szybko wpisały się w dotychczasowe pasmo sukcesów artystki. Pochwalne recenzje uzyskane od krytyków pozwoliły Ladi6 na zaangażowanie się w wiele pobocznych projektów i kolaboracji. W trakcie swojej kariery Karoline współpracowała z wieloma nowozelandzkimi artystami oraz formacjami, wśród zaledwie niektórych wymienić można: Fat Freddy's Drop, Scribe, Shapeshifter, Jon Toogood, Solaa, 4Corners, The Opensouls oraz Fly My Pretties

Ladi6 działa głównie na terenie swojego rodzimego kraju, jednak jej muzycznej wizji nie da się zatrzymać granicami geograficznymi. Artystka posiada szerokie rzesze fanów na całym świecie, które z rosnącą niecierpliwością wyczekują każdego nowego releasu.

Ladi6 to doskonała odskocznia od codziennych, utartych schematów muzycznych. Artystka jest w stanie zapewnić każdemu słuchaczowi długie godziny spędzone na delektowaniu się wyjątkowymi kompozycjami, które szybko naładują wewnętrzne akumulatory. Warto sprawdzić, dlaczego w środowisku muzycznym Ladi6 nazywana jest „nowozelandzką Erykah Badu”.

Ladi6