Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lari Lu

Lari Lu fot. Wikimedia Commons

Lari Lu

kraj: Polska

gatunek: pop

Lari Lu to pseudonim artystyczny Anny Józefiny Lubienieckiej (urodzonej 18 marca 1988 roku w Kielcach). Lubieniecka to rozpoznawalna na krajowej scenie artystycznej piosenkarka, autorka tekstów oraz kompozytorka, która w latach 2010 – 2013 była wokalistką zespołu Varius Manx. Współpraca z formacją przyniosła jej największą rozpoznawalność, jednak w środowisku nie tylko muzycznym Anna działa od wielu lat.

W 2004 roku pojawiała się w musicalu „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Ponadto grała w takich spektaklach jak „Młody Faust” czy Ecce Homo” wystawionych przez kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego.

Zaplecze artystyczne Anny pozwala jej na swobodne odnalezienie się w praktycznie każdej muzycznej rzeczywistości. Po swoich doświadczeniach teatralnych młoda piosenkarka zaczęła próbować swoich sił w polskim show biznesie.

W 2005 roku wzięła udział w popularnym programie telewizyjnym Szansa na sukces. Wygrała ona odcinek razem z zespołem Wilki, dzięki swojej interpretacji ich utworu „Here I Am”. Dwa lata później powróciła do programu tym razem z Piotrem Rubikiem, gdzie wykonała utwór „Psalm dla Ciebie”. W tym samym roku została zwyciężczynią programu, dzięki unikalnemu wykonaniu piosenki Wilków „Eli lama Sabachtani”.

Jej wizja szybko przykuła uwagę krytyków muzycznych, zapewniając jej zwycięstwo w trakcie koncertu „Debiutów” odbywających się w Opolu w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Wszystkie te doświadczenia pozwoliły Annie na pełniejsze dopracowanie swojego muzycznego warsztatu oraz rozwój fenomenalnych umiejętności śpiewu. Lubieniecka posiada charakterystyczną barwę głosu zdolną przeniknąć słuchającego do samej głębi i poruszyć w nim najczulsze, często nieuświadomione struny. W efekcie jej utworów często słucha się z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami, by móc w pełni delektować się wyjątkowymi doznaniami muzycznymi.

W okresie 2007 – 2010 Anna współpracowała z Piotrem Rubikiem jako solistka oraz pomogła mu przy nagraniu płyty zatytułowanej „Santo Subito”. Wystąpienia z Piotrem otworzyły przed artystką drzwi do szerszej artystycznej sceny oraz dały możliwość na zostanie wokalistką jednej z najlepszych polskich formacji Varius Manx.

Od października 2014 roku Lubieniecka rozwija swoją solową karierę pod scenicznym pseudonimem Lari Lu. Póki co jej dyskografia składa się z jednego albumu – zatytułowanego „11” (2014), który doskonale pokazuje zdolności wokalne artystki oraz sumę jej muzycznych doświadczeń. Lari Lu to projekt stanowiący ciekawą muzyczną odskocznię, od często skostniałych i powtarzających się melodycznych schematów. Anna cały czas eksperymentuje z nowymi rodzajami brzmienia, starając się odszukać złoty środek pomiędzy swoją muzyczną wizją, a melodycznymi potrzebami polskich odbiorców. Mimo stosunkowo krótkiego istnienia pod nowym pseudonimem na polskiej scenie artystycznej, Lari Lu z roku na rok zagarnia coraz szersze rzesze zdeklarowanych fanów pod swój muzyczny sztandar.