Lars

Lars fot. facebook.com/LarseMusic

Lars

kraj: Niemcy

gatunek: house, dance

Lars Brodherr to niemiecki Dj oraz producent muzyczny, który od wczesnych lat 90-tych rozwijał niemiecką scenę house’u oraz dance’u. Dzięki swoim unikatowym kompozycjom Lars szybko wybił się na tle pozostałej muzycznej konkurencji, ugruntowując swoją pozycję w niemieckiej przestrzeni. Bardzo szybko stał się on synonimem profesjonalisty, który był w stanie dostarczyć nowego, zjawiskowego wymiaru muzyki. W efekcie pod jego artystyczny sztandar zaczęły garnąć się szerokie rzesze fanów, spragnionych nowych muzycznych doznań.

Początki kariery muzycznej Larse orbitowały wokół jego rodzinnego miasta – Dortmundu, gdzie występował głównie jako Dj w lokalnym spocie o nazwie Tanzecafe. Jego umiejętności za konsoletą szybko przykuły uwagę łowców talentów z 1LIVE Radio – niemieckiego odpowiednika BBC Radio One. Artyzm Larse’a szybko zapewnił mu własne show, z którego rozgrzewał niemiecki eter przez ponad 15 lat. 1LIVE „Klubbing” zapewnił Larseowi nominację do Niemieckiej Dance Award, jak i międzynarodowe uznanie w środowisku muzycznym. W efekcie stale rosnącej popularności Larse zaczął pojawiać się w najbardziej prestiżowych spotach na całym świecie.

Jednak prawdziwy przełom w jego karierze przyszedł w momencie, gdy Larse wziął się za produkcję. Jego release z 2011 roku zatytułowany „The More I Want” stał się gigantycznym hitem wśród klubowiczów na Ibizie. Echa po pierwszym wydaniu jeszcze nieprzebrzmiały, gdy Larse wypuścił swoje pierwsze EP „Nightshift”, które w zaledwie kilka miesięcy znalazło się we wszystkich notowaniach Beatport Deep House Top 100.

Po tych sukcesach Larse zaczął intensywnie podróżować, grając w chociażby takich klubach jak: Fabric w Londynie, Sankeys w Manchesterze czy Polar Lounge w Nowym Yorku.

Lars nie spoczywa jednak na dotychczasowych laurach, tworząc zjawiskowe remixy oraz angażując się do współpracy z czołowymi światowymi labelami. Jego muzyka pozwala na doświadczenie muzyki klubowej z zupełnie nowej perspektywy. Kompozycje Larse wręcz przepełniają pozytywną energią sprawiając, że zwyczajnie nie można usiedzieć na miejscu. Każdemu potrzebującemu solidnej muzycznej dawki, która zapewni doskonałą odskocznię od codziennej zabieganej rzeczywistości, melodyczna wizja Larse’a z całą pewnością przypadnie do gustu.