Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Last Lynx

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Last Lynx

kraj: Szwecja

gatunek: electronic

Last Lynx to szwedzka pięcioosobowa formacja ze Sztokholmu powstała w 2011 roku. Skład grupy tworzą: Robin Eveborn, Marcus Lindblom, Fredric Lindblom, Kim Lindqvist oraz Camilla Dahlstedt. Wizja muzyczna Last Lynx szybko przekracza granice geograficzne Szwecji, zagarniając pod ich melodyczny sztandar coraz szersze rzesze zdeklarowanych fanów.

Zjawiskowe single stanowiące unikalne połączenie popu oraz inspiracji zaczerpniętych z najróżniejszych pobocznych stylów, wybitnie wybijają muzyków na tle innych światowych artystów. Last Lynx to powiew artystycznej świeżości, która przenika słuchającego na wskroś, wypełniając całą jego istotę solidną dawką pozytywnej energii. Mimo  klasyfikacji pod styl popowy, nie da się jednoznacznie zaszufladkować Last Lynx. Formacja eksperymentuje z dźwiękiem starając się odnaleźć nowe wymiary brzmienia, by jeszcze lepiej dopasować się do muzycznych oczekiwań swoich odbiorców. Ich styl można określić jako falę chillu, która jak tsunami przelewa się po całym świecie. Kompozycje tworzone przez Lynx nadają się doskonale zarówno na imprezę do rozpalenia tanecznych parkietów, jak i na leniwe popołudnia spędzone na kanapie z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami.

Pełne zdeklarowanie w dostarczaniu jedynie najwyższej jakości muzyki dało się wyraźnie zauważyć wraz z pierwszym releasem formacji, którym był popowy debiut zatytułowany „Killing Switch”. Wydanie szybko wstrzeliło się na pierwszą lokatę w notowaniu Hype Machine, stawiając muzyków w centrum zainteresowania międzynarodowych odbiorców. Ciekawe przekazy liryczne połączone z unikatowym melodycznym backgroundem sprawia, że w releasach Last Lynx z każdym odsłuchaniem odnajduje się coś nowego. Ich kolejne wydania lekko odstawały od początkowego indie popowego stylu, w miarę jak muzycy zaczęli dodawać do swoich kompozycji nowe elementy. „Alaska Ep” oraz „Ocean Reels Ep” były już wyładowane inspiracjami zaczerpniętymi z funku oraz midtempo.

Last Lynx stanowić będzie doskonałe dopełnienie playlisty każdego słuchacza, który poszukuje jednocześnie muzyki ambitnej oraz niecodziennej, zdolnej do dostarczenia jedynie najwyżej jakości melodycznych doświadczeń. Już po pierwszym przesłuchaniu kompozycji Last Lynx pogratulujemy sobie podjętej decyzji.