Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Late Night Alumni

Late Night Alumni fot. facebook.com/lnaofficial

Late Night Alumni

kraj: USA

gatunek: house

Late Night Alumni to amerykańska formacja house’owa skład, której tworzą Becky Jean Williams, John Hancock, Finn Bjarnson oraz Ryan Raddon. Muzycy znani są przede wszystkim z łączenia muzyki dance, z melodycznymi partiami strunowymi, owijając wszystko w przejmujące trance’owe wokale.

Formacja zawiązała się w 2004 roku. Zaledwie rok wcześniej Finn „natknął” się na Becky w trakcie przesłuchiwania lokalnego CD z przebojami świątecznymi. Głos Williams tak bardzo go urzekł, że zaproponował jej udział w nowym projekcie muzycznym. Niedługo potem światło dzienne ujrzała Late Night Alumni, która jak burza zaczęła sunąć przez międzynarodową scenę muzyczną.

W 2005 roku pojawił się debiutancki album formacji zatytułowany „Empty Streets”, który szybko stał się undergroundowym klasykiem podbijając serca i umysły niemainstreamowej społeczności słuchaczy. Krążek razem ze swoim singlem szybko jednak przebił się do głównych światowych klubów, stając się wielkim hitem swojego okresu.

Kolejne lata formacja spędziła intensywnie występując na żywo oraz współpracując z czołowymi światowymi muzykami przy najróżniejszych projektach. Dzięki tym doświadczeniom Late Night Alumni cały czas dookreślało swoją muzyczną wizję oraz eksperymentowało z nowymi rodzajami brzmienia. Efektem były przyszłe zjawiskowe kompozycje stanowiące niesamowity wyraz muzyki chilloutowej, zdolnej przynieść słuchaczom na całym świecie chwilę zasłużonego wytchnienia od codziennej zabieganej rzeczywistości.

Kolejny album ukazał się w 2009 - początkowo jako digital download, jednak w miarę zdobywania sobie coraz większej popularności release przerodził się w krążek. W efekcie w 2010 roku na sklepowych półkach zawitał „Of Birds, Bees, Butterflies, Etc”. Album poprzedzał singiel promujący zatytułowany „You Can Be The One”, który w niedługim czasie został zremiksowany przez Sultan & Ned Shepard. Drugi singiel „Finally Found” związany z albumem szybko wpisał się w dotychczasowe tryumfy formacji, odnosząc duży komercyjny sukces oraz stanowiąc głębokie źródło muzycznej inspiracji dla licznych Dj’ów z całego świata.

Kolejne albumy: „Haunted” (2011), „The Beat Becomes A Sound” (2012) oraz „Eclipse” (2015) wyraźnie pokazują muzyczną ewolucję Late Night Alumni. Z każdym nowym releasem w kolejnych kompozycjach, da się usłyszeć coraz więcej nowych melodycznych połączeń zaczerpniętych z najróżniejszych gatunków. Sprawia to, że wizja Late Night Alumni pozostaje ciągle świeża, a muzycy nie popadają w skostniałe artystyczne schematy, cały czas oferując swoim odbiorcom coś nowego. W stale powiększającej się dyskografii formacji, każdy nawet najbardziej wytrawny słuchacz odnajdzie coś dla siebie. Late Night Alumni to musowy dodatek do codziennej playlisty, o ile zależy nam na solidnej dawce pozytywnej energii oraz doświadczeń, z których przez długi czas nie będziemy się w stanie otrząsnąć.