Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38794, ID obiektu: 39063

Laura Fygi

Laura Fygi

Laura Fygi

Znajdź informacje o holenderskiej wokalistce jazzowej Laurze Fygi - biografia, kariera, dyskografia.

Laura Fygi

kraj: Holandia

gatunek: jazz

Laura Fygi (urodzona 27 sierpnia 1955 roku) to holenderska wokalistka, która dzięki swojemu niepowtarzalnemu głosowi podbiła serca i umysły słuchaczy na całym świecie.

Laura wystąpiła praktycznie na każdym kontynencie, podbijając lokalne rynki muzyczne oraz gromadząc pod swoim artystycznym sztandarem wielotysięczne rzesze zdeklarowanych fanów.

W szerszej świadomości odbiorców Laura zaistniała we wczesnych latach 80 – tych, współpracując z formacją Centerfold. Grupa ta była jedynie kamieniem milowym na długiej drodze artystki do wielkiej kariery. W jej trakcie Fygi płynnie przechodziła między jednym muzycznym stylem, a drugim nie dając się zaszufladkować pod jeden definitywny gatunek. Pokazywało to doskonale wymiar jej niesamowitych umiejętności, dzięki którym była zdolna odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości. Jazz, Latin czy bardziej nowoczesne klimaty nie stanowiły dla niej żadnego problemu. Laura wręcz instynktownie wybierała to, co z danego stylu najlepsze, potęgując efekt swoim niesamowitym głosem. Jak sama przyznaje lubi eksperymentować z nowymi rodzajami brzmienia, cały czas poszukując czegoś nowego. Powtarzalność jest dla niej czymś nie do zaakceptowania. Dzięki temu odbiorcy mają zawsze 100% pewności, ze otrzymają od Fygi jedynie najwyższej jakości muzyczne kompozycje. Nie ma tutaj mowy o żadnych artystycznych skrótach. W efekcie muzyczna wizja Laury cały czas ewoluuje, ciągle pozostając świeżą i urzekającą, mimo niekiedy wielu lat, które dzielą jeden release od drugiego. Wszystkie kompozycje posiadają pewien wspólny fundament, który łatwo wychwycić, jednak każdy track żyje swoim własnym życiem i posiada prawdziwie unikalną muzyczną duszę (dzięki czemu większość jej releasów wielokrotnie pokryła się zarówno złotem jak i platyną).

Laura to wielowymiarowa artystka łącząca w sobie fenomenalne zdolności wokalne przyrównywane do stylu Peggy Lee oraz Julie London, ponadto świetnie odnajduje się w każdym muzycznym środowisku, bez względu na to czy jest to mały klub czy wielotysięczna scena. Jednak jej największym talentem jest umiejętność porwania słuchacza swoim przekazem lirycznym. Laura to prawdziwy bard, która dzięki słowom przenika słuchającego do samej głębi, poruszając w nim te najczulsze (często nieuświadomione) struny. Jej piosenki to historie, które jednocześnie chwytają za serce i porywają do niczym nieskrępowanego tańca.

Na międzynarodowej scenie muzycznej Laura działa już od ponad 25 lat, jako solowa artystka. Mimo praktycznie nieprzerwanego pasma sukcesów Fygi nie spoczywa na dotychczasowych laurach, ani myśląc o zakończeniu swojej działalności. Intensywne trasy koncertowe oraz ciągłe zbieranie materiału do nowych releasów, to codzienność dla tej fenomenalnej piosenkarki. Szukając artysty, który doskonale wpisze się w znaczenie słowa „niepowtarzalny” powinniśmy, czym prędzej zwrócić się w stronę Laury Fygi. Jej muzyka jest w stanie zapewnić każdemu wiele godzin pozytywnych melodycznych uniesień, które pokrzepią, niosąc ze sobą zasłużony odpoczynek i oderwanie od codziennych trosk.