Lawson

Lawson fot. Lawson

Lawson

Brytyjska grupa muzyczna z Londynu. Do tej pory mają na koncie tylko jeden album, ale singiel go promujący, "Juliet", stał się europejskim przebojem zwiastującym im drogę do wielkiej kariery.

Brytyjska grupa muzyczna z Londynu. Do tej pory mają na koncie tylko jeden album, ale singiel go promujący, "Juliet", stał się europejskim przebojem zwiastującym im drogę do wielkiej kariery.

Po ukończeniu w Brighton (Brighton Bimm Institute of Modern Music), perkusista Adam Pitts rozpoczął poszukiwania wokalisty. Skontaktował się z Andym Brownem, piosenkarzem, dzięki jego profilowi na portalu Myspace, a ponad trzy miesiące później, para spotkała się w Londynie i postanowiła założyć zespół. Brown przedstawił Pittsowi basistę Ryana Fletchera, którego poznał kilka lat wcześniej na Akademii Muzyki Współczesnej.

Następnie do grupy dołączył gitarzysta Joel Peat. Zespół został po raz pierwszy nazwany Grove, ale wszyscy członkowie zdali sobie sprawę, że nie było to bardzo skuteczne, więc po dyskusji i kilku innych sugestiach, takich jak "Skin", który został zaproponowany przez Ryana, wszyscy zgodzili się na "Lawson". To dlatego, że w wieku 18 lat u Browna zdiagnozowano guza mózgu, który pozostawił go z niewielką blizną za prawym uchem i utratą słuchu w tym samym uchu. Podejmując decyzję w sprawie nazwy zespołu, Andy opowiedział swoją historię, wszyscy członkowie zainspirowani nią uznali, że nazwa "Lawson" (nazwisko chirurga, który zoperował guza) byłaby idealna dla zespołu.

Następnego dnia, Pitts naszkicował logo nowej grupy na kopercie. Zespół rozpoczął nagrywanie materiału na początku 2010 roku, a ich debiutancki singiel "When She Was Mine", stał się jednym z najwyżej ocenianych piosenek na portalu YouTube w ciągu tygodnia. Wkrótce zespół zaczął grać koncerty w całej Wielkiej Brytanii, w tym podczas Wireless Festival i Ultrasound Festival. Jeszcze przed wydaniem pierwszego albumu grupa supportowała zespołowi The Wanted, a następnie także Avril Lavigne, Willowi Youngowi, The Saturdays i Westlife.

Oficjalna strona grupy: www.lawsonofficial.com