Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Le Couleur

Le Couleur fot. facebook.com/lecouleurmusic fot. by Antoine La Rochelle

Le Couleur

kraj: Kanada/Francja

gatunek: electropop

Le Couleur to francusko – kanadyjska formacja electro – popowa z Montrealu w skład, której tworzą Laurence Giroux-Do, Patrick Gosselin oraz Steeven Chouinard. Grupa przy tworzeniu swoich kompozycji szeroko inspiruje się stylem dance, łącząc go z popem oraz wysublimowanym elektro. Efekt jest zwyczajnie magiczny. Le Couleur biorą z każdego z tych stylów to, co najlepsze powołując do życia unikatowe kompozycje o prawdziwie wyjątkowej duszy.

Ich muzyka to doskonała odskocznia od codziennych skostniałych schematów. Wybija ich to na tle innych, nie tylko kanadyjskich twórców, z roku na rok zjednując pod dumnie powiewający sztandar Le Couleur tysiące nowych fanów na całym świecie.

Formacja zaistniała w szerszej świadomości odbiorców w 2010 roku wraz z wydaniem swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego „Origami”. Krążek odbił się głośnym oraz bardzo pozytywnym echem zarówno w rodzimej Kanadzie, jak i w całej Europie. Kompozycje znajdujące się na krążku przez długie tygodnie dominowały na czołowych miejscach w niezależnych zestawieniach muzycznych, stawiając Le Couleur w centrum zainteresowania coraz szerszej publiczności.

Stale rosnąca fama pozwoliła formacji na podjęcie współpracy z francuskim producentem, którym był French Fox. Dzięki niemu Le Couleur zyskało możliwość na wydanie swojego następnego Ep „Voyage Love Ep” (2013), stanowiącego największy przełom w ich dotychczasowej karierze. Release nie odchodził daleko od konwencji debiutanckiego krążka jednak dało się zauważyć, że formacja w nowym wydaniu zaczęła znacznie poszerzać wykorzystywany repertuar muzyczny. „Voyage Love Ep” w dużej mierze wykorzystywało oryginalne brzmienie francuskiego popu oraz disco, stanowiąc wysublimowany zbiór chilloutowych kompozycji, przy których można było zwyczajnie odlecieć.

Wydana Epka wybiła formację na zupełnie nowy poziom w świadomości międzynarodowych odbiorców. Pochwalne recenzje zaczęły sypać się w stronę muzyków jedna za drugą, a za nimi ustawiały się nowe tysiące zdeklarowanych fanów. W efekcie stale rosnącej popularności Le Couleur zaczęli być zapraszani do wystąpień na międzynarodowych festiwalach muzycznych. Wśród najważniejszych można wymienić takie jak: Pop Montreal, Liverpool Sound City oraz M for Montreal.

W 2014 roku zaraz po zakończeniu intensywnej trasy koncertowej po Europie, Le Couleur wydali nowy track zatytułowany „Concerto Rock”. Był to pierwszy singiel do nowego Ep „Dolce Desir Ep” wydanego w lutym 2015 roku.

Mimo, że dyskografia Le Couleur nie należy może do najbardziej rozległych, to artyści przez swoją twórczość dobitnie udowadniają, że nie liczy się ilość, ale jakość. A jakość w ich przypadku jest najwyższą z możliwych. Kompozycje Le Couleur stanowią doskonałe dopełnienie do każdej codziennej playlisty, gwarantując całą masę pozytywnych melodycznych doświadczeń, które szybko naładują słuchającego muzyczną energią.