Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 20455, ID obiektu: 20492

Lenka

Lenka

Lenka

Lenka to mieszkającą w Kalifornii wokalistka australijsko-czeskiego pochodzenia.

Lenka

kraj: Australia
gatunek: indie pop

Lenka lub też Lenka Kripac (urodzona 19 marca 1978) to australijska wokalistka oraz aktorka najlepiej znana dzięki swojej piosence „The Show”. Lenka to celebrytka w australijskiej przestrzeni - nie tylko muzycznej. W trakcie swojej kariery wystąpiła w kilku seriach telewizyjnych oraz filmach, zwracając na siebie uwagę szerszej publiczności.

Jej muzyczny styl opiera się głównie na indie popie. Artystka tworzy wyjątkowo ciekawe kompozycje muzyczne potrafiące przeniknąć słuchacza do samej głębi. Jej piosenki są zarówno ambitne, jak i łatwe do przyjęcia. Dzięki temu są one w stanie szybko dostarczyć solidnego zastrzyku pozytywnej energii każdemu słuchającemu. Duży wpływ na popularność artystki miało wykorzystanie jej piosenki „Everything at Once” w reklamie promującej Windows 8.

Lenka od dziecka miała styczność z światem wysokiej sztuki. Po zakończeniu nauki śpiewu oraz aktorstwa w Sydney rozpoczęła pracę jako uznana już aktorka. Zdobyte doświadczenia oraz umiejętność odnalezienia się w wielu artystycznych rzeczywistościach, pozwoliły jej w niedługim czasie rozwinąć swoją karierę muzyczną.

Świat lepiej usłyszał o artystce w 2008 roku, gdy na rynkach wydawniczych pojawił się jej debiutancki album zatytułowany „Lenka”. Krążek zdobył sobie duże uznanie w środowisku muzycznym, awansując do czołowych zestawień list przebojów po obydwu stronach oceanu. „Everything at Once” pochodzące z pierwszego releasu przydało wokalistce sporego sukcesu sprawiając, że Lenka stała się praktycznie z dnia na dzień rozpoznawalna w międzynarodowym środowisku odbiorców. W efekcie pochwalnych recenzji ze strony krytyków oraz stale powiększających się rzesz nowych fanów, w stronę Lenki zaczęły sypać się propozycje do współpracy przy różnorodnych projektach muzycznych.

Każde doświadczenie pomagało wokalistce na pełniejsze dotarcie swojego muzycznego stylu. Dzięki temu była ona zdolna do idealnego wpisania się w melodyczne potrzeby międzynarodowych odbiorców, bez potrzeby komercjalizacji swojej wizji.

Mimo już kilku lat istnienia na scenie muzycznej, melodyczne propozycje Lenki w dalszym ciągu pozostają wyjątkowo apelującymi. Jej piosenki to idealna odskocznia od codziennych skostniałych schematów muzycznych. Poszukując czegoś unikalnego, ambitnego oraz prawdziwie relaksującego, warto zwrócić się w stronę kompozycji stworzonych przez Lenkę.

Lenka

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Lenka (2008) Album 1
Dokument Two (2011) Album 1
Dokument Shadows (2013) Album 1
Dokument The Bright Side (2015) Album 1