Levthand

Levthand fot. materiały prasowe

Levthand

kraj: Turcja

gatunek: elektronika

Levthand to jeden z aliasów tureckiego DJ’a, producenta oraz remixera, pod którym występuje Levent Canseven. Jego dance’owe kompozycje tworzone pod najróżniejszymi pseudonimami, od lat zapewniają zgłodniałym niesamowitych muzycznych doświadczeń słuchaczom solidną dawkę pozytywnej energii. Levent to artysta, który zabierze każdego w niesamowitą muzyczną podróż – jest on przewodnikiem, który doskonale wie dokąd zmierza, pokazując po drodze to, co najlepsze w muzycznym świecie.

Levent podróżował po Europie występując w najbardziej prestiżowych muzycznych spotach, głównie pod pseudonimem CAN7 – gdzie jako remixer, Dj i producent dostarczał publiczności perfekcyjnych kompozycji. Levent w trakcie swojej kariery współpracował z takimi artystami oraz formacjami jak chociażby: Bootsy Collins, Randy Crawford, Ricky Martin czy Moloko.

Styl muzyczny Levthand to połączenie funku, soulu, popu, reggae oraz jazzu. Są to zaledwie niektóre z muzycznych inspiracji, którymi kieruje się Levent przy tworzeniu swoich przebojów. Efekt każdorazowo jest po prostu magiczny. W efekcie jego kompozycji da się słuchać w kółko z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami mając pewność, że odnajdzie się w nich za każdym razem coś nowego.

Przy produkcji swoich releasów Levthand angażuje wybitne grono artystów, z których każdy to profesjonalista oraz niezaprzeczalna ikona swojego stylu. Przy swoim debiutanckim krążku jako Levthand, artysta współpracował między innymi z legendą brytyjskiej muzyki pop Kim Appleby, raperami z Son of Slaves, wokalistami Zoe, Laygwan Sharkie, Eleną Ley oraz trąbkarzem Patrickiem Anthonym. Krążek dzięki zaangażowaniu tych ludzi oraz połączeniu wielu różnorodnych muzycznych perspektyw w jedną, nabrał niepowtarzalnej siły, która jest w stanie przeniknąć na wskroś każdego słuchacza.

Kompozycje Levthand nadają się zarówno na leniwe popołudnia spędzone na kanapie, by naładować wyczerpane wewnętrzne akumulatory, jak i do przestrzeni klubowych gdzie mogą rozpalić do białości taneczny parkiet. Taniec, śmiech oraz pozytywne wibracje to równanie, które najlepiej opisuje muzykę jaką ma do zaoferowania Levthand.

Do delektowania się muzyką Levthand nie trzeba koniecznie zaznajamiać się z produkcjami, które wyszły spod znaku innych aliasów artysty, chociaż poszerzenie muzycznych horyzontów nigdy nie zaszkodzi. Każdy projekt muzyczny Leventa żyje swoim własnym życiem, prezentując prawdziwie unikalną melodyczną duszę.