Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 20687, ID obiektu: 20724

Lighthouse Family

Lighthouse Family

Lighthouse Family

Wszystko o duecie Lighthouse Family: kariera, biografia, dyskografia, ciekawostki, wyróżnienia

Lighthouse Family

kraj: Wielka Brytania

gatunek: pop, R&B, soul

Lighthouse Family byli brytyjskim duetem muzycznym, które odcisnęło duże piętno na rozwoju wielu melodycznych gatunków w połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia. W swoich kompozycjach Lighthouse Family wykorzystywało inspiracje zaczerpnięte między innymi z popu, R&B, soulu oraz lounge’u. Formacja zawiązała się w 1993 roku z inicjatywy wokalisty Tude Baiyewu oraz klawiszowca Paula Tukcera.

W 1995 roku świat usłyszał o muzykach, dzięki ich debiutanckiemu krążkowi zatytułowanemu „Ocean Drive” . Album jako debiut zrobił niesamowitą furorę nie tylko w brytyjskim środowisku muzycznym. Jego sukces komercyjny można określić jednie mianem gigantycznego – „Ocen Drive” sprzedał się w ponad 1,8 milionach egzemplarzy tylko na Wyspach Brytyjskich. Dzięki temu Lighthouse Family praktycznie z dnia na dzień ustabilizowało sobie pozycję jako nowa, łatwa do przyswojenia formacja, która swoją muzyczną wizją zaczęła coraz szybciej podbijać Europę.

Do ich najbardziej znanych przebojów należą takie piosenki jak: „Lifted” , „Lost In Space”, "Ocean Drive” , "RainCloud” oraz „High” . Wiele kompozycji Lighthouse Family błyskawicznie wspinało się na szczyty najważniejszych zestawień muzycznych, pozostając tam na wiele tygodni.

Muzycy posiadali wręcz intuicyjną zdolność do wpisania się w rosnące potrzeby słuchaczy okresu lat 90-tych. Duża ilość nowopowstałych gatunków muzycznych oraz zalew nowych artystów, stanowiły ciężkie do wybicia się środowisko. Jednak Lighthouse Family dzięki swojej unikalnej muzycznej wizji oraz fenomenalnym umiejętnościom artystycznym, szybko wystrzelili na orbitę popularności. Pod ich muzycznym sztandarem na przestrzeni lat zgromadziły się wielomilionowe rzesze zdeklarowanych fanów, uważnie śledzących każdy artystyczny krok tej formacji.

W 1997 roku na rynku pojawił się kolejny krążek Lighthouse Family zatytułowany „Postcards From Heaven” , który dorównał sukcesowi ich pierwszego albumu. W następnych latach duo wydawało głównie single oraz angażowało się do współpracy przy różnorodnych projektach muzycznych z artystami z całego świata. Na kolejny studyjny krążek fani musieli poczekać przeszło 4 lata.

Na Początku 2003 roku duo zaczęło coraz mniej występować, tłumacząc się napiętym harmonogramem związanym z wydaniem swojego trzeciego krążka w 2001 roku - „Whatever Gets You Through The Day” , który stanowi najnowszy i jak na razie ostatni album formacji. Po tym okresie każdy z artystów rozpoczął solową karierę, tworząc własne muzyczne projekty.

W 2010 roku Baiyewu oraz Tucker ogłosili światu, że będą reaktywować Lighthouse Family. Efektem była dynamiczna trasa koncertowa po terenie UK oraz Irlandii. Pierwszy występ grupy po ponad 8 letniej przerwie, odbił się dużym pozytywnym echem w całym muzycznym świecie. Fani szybko przypomnieli sobie o wyjątkowych, wcześniejszych przebojach formacji i tłumnie ruszyli na ich występy. Jak przyznają sami artyści ich pula muzycznych pomysłów nie została jeszcze wyczerpana.

Przez cały okres swojej kariery Lighthouse Family szeroko eksperymentowało z różnymi rodzajami brzmienia, starając się odnaleźć melodyczny złoty środek. Ich muzyka szybko pozwalała oderwać się od codziennych trosk oraz zabieganej rzeczywistości, przynosząc chwile zasłużonego wytchnienia. Artyzm Lighthouse Family w dużej mierze przyczynił się do rozwoju międzynarodowego muzycznego gmachu. Bez ich zjawiskowych kompozycji współczesna artystyczna rzeczywistość bez wątpienia byłaby o wiele bardziej szara.

Lighthouse Family

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Greatest Hits Album 1