Lilja Bloom

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Lilja Bloom

kraj: Australia

gatunek: pop

Lilja Bloom to wielopoziomowa artystka, której twórczość nie ogranicza się jedynie do sfery muzycznej, lecz zahacza szeroko również o świat designerski oraz malarstwo. Kompozycje muzyczne Bloom tworzy łącząc ze sobą takie style jak electronic, pop oraz jazz – dzięki temu jej przeboje nabierają lekko eksperymentalnego wydźwięku. Każda sfera artystyczna, w której obraca się Lilja wzajemnie na siebie wpływa. Artystka łączy ze sobą najróżniejsze wątki i inspiracje, zmieniając czegokolwiek się dotknie w niesamowite artystyczne doświadczenie. Na co dzień poza tworzeniem piosenek rozwija swoją markę odzieżową oraz firmę graficzną – oba projekty cieszą się dużym uznaniem na międzynarodowym rynku.

W rozwoju kariery Bloom pomaga jej mąż – znany światowy Dj oraz producent Parov Stelar, któremu Lilja przez swoją twórczość dostarczyła wielu inspiracji do skomponowania licznych unikalnych kompozycji.

Na rynku muzycznym Bloom zaistniała stosunkowo niedawno. W 2014 roku wydała swoje debiutanckie Ep zatytułowane „More and More”. Release przyjął się wyjątkowo ciepło wśród odbiorców – zarówno tych starych, którzy znali twórczość Bloom z zupełnie innej perspektywy, jak i nowych urzeczonych muzyczną świeżością jakiej dostarczyła artystka.

W swojej twórczości Lilja Bloom skupia się przede wszystkim na postaci kobiety, która jest fundamentem oraz jedną z głównych inspiracji dla jej poczynań artystycznych. Silna, niezależna osobowość uwidaczniana jest na wielu obrazach oraz przebrzmiewa w przekazach lirycznych wydanych utworów. Drugim ważnym źródłem inspiracji są podróże.

Bloom praktycznie żyje w trasie, odwiedzając oraz otwierając różnorodne wystawy artystyczne, dając koncerty jak i ładując swoje wewnętrzne akumulatory. Jak sama przyznaje podróżowanie daje jej zarówno fizyczną, jak i intelektualną wolność.

Lilja Bloom to wyjątkowo jaskrawa artystka, której twórczość w wyjątkowy sposób będzie w stanie dopełnić codzienności każdego pragnącego obcowania ze sztuką przez duże „SZ”.