Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lilja Bloom

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Lilja Bloom

kraj: Australia

gatunek: pop

Lilja Bloom to wielopoziomowa artystka, której twórczość nie ogranicza się jedynie do sfery muzycznej, lecz zahacza szeroko również o świat designerski oraz malarstwo. Kompozycje muzyczne Bloom tworzy łącząc ze sobą takie style jak electronic, pop oraz jazz – dzięki temu jej przeboje nabierają lekko eksperymentalnego wydźwięku. Każda sfera artystyczna, w której obraca się Lilja wzajemnie na siebie wpływa. Artystka łączy ze sobą najróżniejsze wątki i inspiracje, zmieniając czegokolwiek się dotknie w niesamowite artystyczne doświadczenie. Na co dzień poza tworzeniem piosenek rozwija swoją markę odzieżową oraz firmę graficzną – oba projekty cieszą się dużym uznaniem na międzynarodowym rynku.

W rozwoju kariery Bloom pomaga jej mąż – znany światowy Dj oraz producent Parov Stelar, któremu Lilja przez swoją twórczość dostarczyła wielu inspiracji do skomponowania licznych unikalnych kompozycji.

Na rynku muzycznym Bloom zaistniała stosunkowo niedawno. W 2014 roku wydała swoje debiutanckie Ep zatytułowane „More and More”. Release przyjął się wyjątkowo ciepło wśród odbiorców – zarówno tych starych, którzy znali twórczość Bloom z zupełnie innej perspektywy, jak i nowych urzeczonych muzyczną świeżością jakiej dostarczyła artystka.

W swojej twórczości Lilja Bloom skupia się przede wszystkim na postaci kobiety, która jest fundamentem oraz jedną z głównych inspiracji dla jej poczynań artystycznych. Silna, niezależna osobowość uwidaczniana jest na wielu obrazach oraz przebrzmiewa w przekazach lirycznych wydanych utworów. Drugim ważnym źródłem inspiracji są podróże.

Bloom praktycznie żyje w trasie, odwiedzając oraz otwierając różnorodne wystawy artystyczne, dając koncerty jak i ładując swoje wewnętrzne akumulatory. Jak sama przyznaje podróżowanie daje jej zarówno fizyczną, jak i intelektualną wolność.

Lilja Bloom to wyjątkowo jaskrawa artystka, której twórczość w wyjątkowy sposób będzie w stanie dopełnić codzienności każdego pragnącego obcowania ze sztuką przez duże „SZ”.