Lilly Hates Roses

Lilly Hates Roses fot. East News

Lilly Hates Roses

kraj: Polska

gatunek: indie pop

Lilly Hates Roses to polski duet muzyczny powstały w Warszawie z inicjatywy Kamila „Clarka” Durskiego oraz Katarzyny „Lilly” Golomskiej. Styl formacji zakorzeniony jest głęboko w indie popie, do którego artyści dodają wiele pobocznych elementów inspirowanych między innymi folkiem.

Od momentu pojawienia się w polskiej przestrzeni artystycznej Lilly Hates Roses coraz szybciej zaczęli wybijać się na tle istniejącej konkurencji. Ich świeża, muzyczna wizja z roku na rok przemawia do coraz większej ilości odbiorców, zagarniając pod dumnie powiewający sztandar wielotysięczne rzesze fanów. Artyści w niesamowity sposób potrafią porwać za sobą publiczność. Nie dziwi zatem fakt, że gdziekolwiek Lilly Hates Roses się nie pojawiają tam ciągną masy spragnionych unikalnych doznań muzycznych słuchaczy.

Ich przeboje nadają się doskonale zarówno na lekką, stonowaną imprezę, jak i na leniwe dni spędzone na kanapie z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami.

W 2013 roku na rynku pojawił się debiutancki album formacji zatytułowany „Something to Happen”. Krążek stanowił ciekawe połączenie klasycznych stylów z nowoczesnym brzmieniem, szybko odbijając się głośnym oraz pozytywnym echem w krajowej przestrzeni muzycznej. W tym samym roku Kamil i Kasia wydali singiel „Youth” (do którego powstał też teledysk) – utwór zwrócił na siebie uwagę poza granicami Polski. Amerykańskie radio KEXP przez kilka tygodni rozgrzewało eter releasem polskiego duetu, a brytyjski magazyn NME napisał o Lilly Hates Roses kilka pochwalnych artykułów.

Wizja muzyczna artystów cały czas się dociera. Durski oraz Golomska dynamicznie eksperymentują z nowymi rodzajami brzmienia, starając się jeszcze lepiej sprostać stale rosnącym wymaganiom swoich odbiorców. Dzięki pełnemu zdeklarowaniu na dostarczanie jedynie najwyższej jakości utworów, gwiazda Lilly Hates Roses jaśnieje coraz wyraźniej na krajowym muzycznym firmamencie. Duet ten bez wątpienia doda nowego wymiaru do każdej codziennej playlisty, przynosząc swoimi kompozycjami wiele godzin niezapomnianych oraz wypełnionych pozytywną muzyczną energią doświadczeń.