Lion Babe

Lion Babe fot. Wikimedia Common

Lion Babe

kraj: USA

gatunek: neo soul

Lion Babe to amerykańskie neo soulowe duo, którego skład tworzą Jililan Hervey (wokal) oraz producent Lucas Goodman. Duet zaistniał na scenie muzycznej w 2012 roku wydając swój debiutancki singiel pod tytułem „Treat Me Like Fire”. Release bardzo szybko odbił się głośnym oraz pozytywnym echem, dając wyraźny sygnał w świat, że na muzycznym firmamencie zajaśniała nowa gwiazda. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Do muzyków szybko zgłosiła się z kontraktem wytwórnia Interscope, dzięki której duo mogło wydać swoje pierwsze Ep zatytułowane „Lion Babe” w 2014 roku. Ep oraz pierwszy singiel zdobyło sobie duże uznanie zarówno w środowisku słuchaczy, jak i krytyków muzycznych.

Po skoku w popularności artyści zaczęli angażować się w coraz większą liczbę projektów muzycznych, nie tylko z lokalnego środowiska. Ich główną bazą jest Nowy Jork, gdzie Lion Babe często daje występy na żywo w jednych z najbardziej prestiżowych spotów. Łączenie w swoich kompozycjach neo soulu z inspiracjami zaczerpniętymi z rozmaitych stylów, pozwala Lion Babe na tworzenie prawdziwe unikalnej muzyki, która znacznie wybija ich na tle innych artystów. Styl Lion Babe przyrównywany jest do twórczości takich gwiazd jak Lauryn Hill czy Erykah Badu. Tego rodzaju porównania sprawiają, że po artystach można naprawdę wiele oczekiwać, a zespół nie zawodzi!

Debiutancki album duetu „Begin” wydany w 2016 roku szybko wpisał się w pasmo sukcesów dotychczasowych releasów. Przy produkcji krążka zaangażowało się wiele światowych gwiazd, między innymi Pharrell Williams i Dave Sitek. Kompozycje znajdujące się na albumie zjednały sobie przychylność krytyków muzycznych, którzy określili przekazy piosenek, jako pełne siły i pozytywnej energii. Doskonale wpisywały się one w styl prezentowany w utworze „Wonder Woman” wydanym w 2015 roku, który zdominował Billboardowe zestawienie Nowych Artystów.

Lion Babe to nie tylko muzyka, ale przejaw prawdziwej życiowej pasji. Każda kompozycja charakteryzuje się unikalną duszą, przynosząc swoim perfekcyjnym połączeniem wysmakowanych melodii oraz lirycznej głębi, wiele godzin pozytywnych doświadczeń. Lion Babe to musowy dodatek do każdej codziennej playlisty, dla poszukującego pełnego oderwania słuchacza.

  • Albumy:

Begin 2016

Sun Joint 2016

  • Single & EP:

Lion Babe EP 2014

Disclosure Ft. Lion Babe – Hourglass 2015

Treat Me Like Fire 2015

Wonder Woman 2015

  • Pozostałe:

Lion Babe Ft. Childish Gambino - Jump Hi (Remixes) 2015