Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Liquid People

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Liquid People

kraj: Wielka Brytania

gatunek: elektroniczna

Liquid People to formacja dwóch brytyjskich Dj’ów, producentów muzycznych oraz remixerów: Conana Manchestera oraz Dana Smitha, którzy od wielu lat zmieniają oblicze globalnego house’u. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom kompozycyjnym oraz innowacyjnej wizji odnośnie samego pojęcia muzyki, Liquid People cieszy się stale rosnącą popularnością w najróżniejszych kręgach muzycznych.

Twórczość duetu inspirowana jest przez wiele melodycznych gatunków. Artyści nie dają się zaszufladkować w obrębie jedynie pojedynczego stylu, eksperymentując z nowymi rodzajami brzmienia. W efekcie zawsze dostarczają swoim odbiorcom połączenie tego, co najlepsze z takich gatunków jak chociażby jazz, disco czy hip-hop. Efekt jest zwyczajnie magiczny. Ich muzyka nadaje się zarówno do przestrzeni klubowej rozpalającej każdy parkiet, jak i na leniwe popołudnia spędzone na kanapie z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami. Liquid People tworzą prawdziwie egalitarną muzykę zdolną przynieść niesamowite wrażenia oraz solidny zastrzyk pozytywnej energii, zawsze bez względu na okoliczności.

Styl mixowania prezentowany w kompozycjach Liquid People to wyraz nowojorskiej szkoły houseowej rozbudowanej o dodatkową głębię. Jest to wizytówka formacji, dzięki której zdobyła sobie ona uznanie największych artystów na świecie. W USA takie nazwiska oraz formacje jak: Tony Humphries, MAW, Terry Hunter, Kerri Chandler, DJ Spen, Brian Tappert czy DJ Disciple stoją murem za stylem Liquid People. Pod drugiej stronie oceanu duet współpracował z szeroką paletą europejskich gwiazd muzyki house jak: Pete Tong, Ben Watt, Aaron Ross, Glyne Braithwaite, Bobby and Steve, Lottie, Sir Piers, Trophy Twins, Rupert oraz Dream Team.

Liquid People na warsztat do swoich remixów brali przeboje światowej sławy artystów, tworząc zupełnie nowe kompozycje, których niesamowite dźwięki ubogacały imprezy czołowych - zarówno europejskich, jak i światowych klubów. Do tej pory zremixowali oni hity takich formacji jak: Talking Heads, Lucy Pearl, Lighthouse Family, All Saints, Kydd & Kango, Basement Boys, Talk Talk, Ashanti, Blondie, Telepopmuzik, Agent Sumo, Zoom, Mint Royale, Blaze oraz Greg Cerrone, a lista ciągle się powiększa.

Duet zaczął przebijać się na międzynarodowej scenie muzycznej praktycznie od momentu swojego powstania w 1999 roku. Spowodowane było to między innymi posiadaniem już wyrobionej opinii w środowisku muzycznym. Każdy z artystów tworzących skład Liquid People to odnoszący solowe sukcesy Dj i producent. Połączenie sił obydwu muzyków zaowocowało formacją, która potrafiła wydobyć nowy, niesamowity wymiar muzycznego artyzmu z house’u.

Artyści na chwilę obecną zaangażowani są w liczne solowe projekty, jednak Liquid People zawsze pozostanie istotną częścią światowej muzycznej historii. Ich wyjątkowe przeboje są w stanie szybko naładować wewnętrzne akumulatory, przynosząc słuchającemu nowe, potrzebne siły do mierzenia się z zabieganą codziennością. Poszukując prawdziwie skutecznego muzycznego remedium, nie powinniśmy przechodzić obok kompozycji Liquid People obojętnie.