Lisa Loeb

Lisa Loeb fot. Wikimedia Commons

Lisa Loeb

kraj: USA

gatunek: rock, folk

Lisa Anne Loeb (urodzona 11 marca 1968) to amerykańska wokalista, songwriterka oraz aktora, której folkowo – rockowe przeboje od lat 90-tych ubogacają światową scenę muzyczną.

Loeb rozpoczęła swoją prawdziwą karierę w 1994 roku, wydając utwór „Stay (I Missed You). Singiel odbił się głośnym oraz pozytywnym echem w środowisku odbiorców, trafiając między innymi na oficjalny soundtrack do filmu Reality Bites. Loeb była pierwszą artystką, której singiel uplasował się na pierwszym miejscu w notowaniach muzycznych w Stanach Zjednoczonych, nie będąc związanym żadnym kontraktem nagraniowym.

Lisa doskonale łączy w sobie to, co najlepsze w rozmaitych stylach muzycznych, dostarczając odbiorcom kompozycji, które jednocześnie pobudzają do tańca i do refleksji. Liryczna głębia oraz melodyczna wirtuozeria sprawia, że przebojów Lisy można słuchać praktycznie w kółko, za każdym razem odnajdując w nich coś nowego.

Lisa Loeb znana jest również z tworzenia muzyki skierowanej do dzieci, która cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych odbiorców. Albumy dziecięce jak: „Catch The Moon” (2003), „Camp Lisa” (2008) czy „Lisa Loeb's Silly Sing-Along: The Disappointing Pancake and Other Zany Songs” (2011) ugruntowały jej pozycję, jako artystki potrafiącej doskonale odnaleźć się w praktycznie każdej muzycznej rzeczywistości.  

Artystka w trakcie swojej kariery angażowała się w liczne poboczne projekty muzyczne, z których każdy szybko odnosił sukces. Stale rosnąca popularność pozwoliła Lisie na współpracę z wieloma czołowymi artystami przy tworzeniu zarówno ich, jak i swoich własnych, solowych kompozycji. Dzięki unikalnej wizji muzycznej powstające utwory nabierały dodatkowego poziomu artyzmu, który porywał za sobą odbiorców na całym świecie.

Kompozycje Lisy to doskonała muzyczna odskocznia od zabieganej codzienności. Utwory wydane nawet 20 lat temu nie utraciły nic na swojej sile, dalej będąc zdolnymi do przyniesienia solidnej dawki pozytywnej energii. Lisa Loeb swoją dyskografią stanowić będzie doskonałe dopełnienie do każdej codziennej playlisty. Jeśli szukamy muzyki, która będzie w stanie zapewnić nam wiele godzin wyjątkowych melodycznych doświadczeń, to twórczość Loeb będzie strzałem w dziesiątkę.