Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35187, ID obiektu: 35328

Lisa Otey

Lisa Otey

Lisa Otey

Wszystko o Lisa Otey - kariera, bio, dyskografia, single, EP, ciekawostki, nagrody

Lisa Otey

kraj: USA

gatunek: blues, booge woogie

Lisa Otey to amerykańska wokalistka oraz pianistka tworząca swoje kompozycje w takich stylach jak jazz, blues oraz boogie woogie. Jej releasy od lat stanowią wydajną muzyczną odskocznię, pozwalająca słuchaczom oderwać się na moment od zabieganej rzeczywistości i spędzić trochę czasu w unikalnym, przenikającym, muzycznym świecie.

Lisa w trakcie swojej kariery zdobyła wiele prestiżowych nagród muzycznych, między innymi: Entertainer of the Year, Best Local Performing Artist oraz Musician of the Year. Została również zaliczona w poczet Tucson (jej rodzinne miasto) Music Hall of Fame oraz Arizona Blues Hall of Fame. Poza tworzeniem solowych wydań Otey zajmuje się prowadzeniem swojego własnego labela wydawniczego – Owl’s Nest Productions, który pomaga zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym artystom w przebiciu się na scenie muzycznej.

Lisa intensywnie podróżuje zarówno po Stanach Zjednoczonych, jak i Europie, dając koncerty przy wsparciu piosenkarek z Desert Divas oraz znanej bluesowej wokalistce Diane Van Deurzen. W trakcie swojej kariery Otey współpracowała z licznymi artystami tworząc wyjątkowe przeboje, użyczając swoich fenomenalnych zdolności wokalnych.

Dzięki niej światowa scena jazzu oraz bluesa rozwija się znacznie szybciej, a kompozycje Lisy z roku na rok przyciągają swoim artyzmem tysiące nowych fanów. Jej występy na żywo to prawdziwie niezapomniane przeżycie. Lisa posiada unikatową zdolność do zjednywania sobie publiczności dosłownie w kilka chwil i nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy występuje przed 50 czy 50 tysiącami osób. Słuchacze zawsze odczuwają szybko nawiązującą się nić porozumienia mając wrażenie, że znają artystkę od dawna. Dzięki temu muzyki Lisy nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa, a każdy słuchacz może swobodnie utożsamiać się z głębokim lirycznym przekazem.

Dyskografia Lisy Otey to fenomenalne muzyczne remedium na wiele współczesnych bolączek, które pozwoli szybko naładować wewnętrzne akumulatory oraz przyda nowych sił do efektywniejszego mierzenia się z zabieganą rzeczywistością. Jeśli szukamy ciekawego, unikatowego oraz naprawdę zjawiskowego muzycznego wyrazu, to nie powinniśmy przechodzić obok kompozycji Lisy obojętnie.

Lisa Otey