Little Jackie

Little Jackie fot. www.facebook.com/littlejackie/

Little Jackie

kraj: USA

grafika: indie pop, disco, R&B

Little Jackie to amerykańskie muzyczne duo, którego skład tworzą Imani Coppola oraz Adam Pallin. Formacja tworzy swoje przeboje łącząc ze sobą inspiracje zaczerpnięte z takich gatunków jak: indie pop, R&B oraz disco.

Artyści nie dają się zaszufladkować w obrębie jedynie pojedynczego gatunku, cały czas eksperymentując z nowymi rodzajami brzmienia. W efekcie do rąk odbiorców trafiają prawdziwie unikalne kompozycje, w których przejścia między jedną melodyczną ekstremą, a drugą są niezauważalne. Dzięki temu kompozycje Little Jackie potrafią przeniknąć człowieka do samej głębi, nadając się doskonale zarówno do tańca, jak i refleksji.

Nazwa formacji pochodzi od hitu z 1989 roku pod tytułem „Little Jackie Wants to Be a Star” stworzonego przez Lisa Lisa oraz Cult Jam. Przed zawiązaniem się formacji oboje artystów prowadziło swoje własne solowe projekty. Coppola była między innymi solową wokalistką, której najbardziej znany release to „Legend of a Cowgirl” z albumu wydanego w 1997 roku zatytułowanego „Chupacabra”. Połączenie dwóch unikalnych muzycznych wizji pozwoliło Little Jackie na szybkie wybicie się na tle pozostałej muzycznej konkurencji. Ich unikalna wizja oraz innowacyjne podejście do procesu tworzenia muzyki, szybko zjednały im szerokie rzesze fanów na całym świecie.

Nowy muzyczny projekt odbił się wyjątkowo głośnym echem przez swój debiutancki release – wydany w 2008 roku album „The Stoop”. Z tego krążka pochodzi między innymi jeden z wielkich hitów tego okresu, piosenka „The World Should Revolve Around Me”. Album szybko wpisał się w wymagania światowych odbiorców, napędzając pod muzyczny sztandar duetu wielotysięczne rzesze nowych, zdeklarowanych fanów. W efekcie o Little Jackie praktycznie z dnia na dzień zaczęło robić się coraz bardziej głośno. Oboje muzyków posiadało już wcześniej ugruntowaną pozycję na międzynarodowej scenie muzycznej, jednak dzięki sukcesowi nowego projektu świat przypomniał sobie o nich, a drzwi do realizacji nowych projektów zaczęły otwierać się coraz szerzej.

W 2008 roku Little Jackie podpisali kontrakt z niezależną wytwórnią należąca do Steve’a Greenberga S-Curve. Dzięki nowej współpracy duet zaliczył między innymi występ w telewizji w programie „Late Night with Conan O’Brian”.

W 2011 roku duet wydał swój drugi album zatytułowany „Made4TV” za pośrednictwem internetowego serwisu Badcamp.com, był to punkt zwrotny w karierze Little Jackie, którzy skupili się od tego momentu na docieraniu do swoich fanów za pośrednictwem sieci. Serwis pozwala fanom na bezpośredni dostęp do najnowszych releasów formacji.

Little Jackie prezentuje sobą prawdziwą muzyczną ewolucję. Korzenie grupy osadzone są głęboko w klasycznym brzmieniu Motown, przechodząc przez R&B, współczesny hip-hop, aż do nowoczesnego funku. Formacja nie tyle modernizuje istniejące style muzyczne, co tworzy nowe. Ich kompozycji często nie da się zakwalifikować jednoznacznie pod jeden, a nawet pod kilka gatunków muzycznych. Każdy release prezentuje sobą prawdziwie unikalną duszę, żyjąc własnym dynamicznym życiem. Dzięki temu muzyki oferowanej przez Little Jackie nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa. Słuchacze mają tutaj pewność, że niesamowite muzyczne doznania są im zagwarantowane na wiele godzin.