Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

London Grammar

London Grammar fot. www.facebook.com/londongrammar/

London Grammar

kraj: Wielka Brytania

gatunek: dream pop, elektronika

London Grammar to brytyjskie trio muzyczne, którego skład tworzą Hannah Reid, Dan Rothman oraz Dominic Major. Formacja znana jest zarówno w brytyjskiej, jak i światowej przestrzeni muzycznej ze swoich zjawiskowych kompozycji, które łączą ze sobą wyjątkowo szeroki wachlarz melodycznych stylów. Wśród najważniejszych gatunków, którymi inspirują się artyści przy tworzeniu swoich przebojów, wymienić można takie jak: pop, neo prog, trip hop, dream pop electronica oraz indie pop. Efekt jest zwyczajnie magiczny, zdolny przeniknąć słuchającego na wskroś, poruszając po drodze najbardziej wrażliwe struny. Żaden ze stylów nie zajmuje pozycji dominującej. Dzięki fenomenalnym zdolnościom kompozycyjnym, artyści płynnie przechodzą od jednego elementu do drugiego, zabierając słuchającego w prawdziwe unikalną muzyczną podróż.

Styl muzyczny London Grammar sprawia, że ich utwory doskonale nadają się zarówno na imprezę do rozpalenia tanecznego parkietu, jak i na leniwe popołudnia spędzone na kanapie lub fotelu z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami. Jest to egalitarny wymiar muzyki, w której każdy jest w stanie szybko znaleźć coś dla siebie.

W szerszej świadomości odbiorców London Grammar zaistniało stosunkowo niedawno. Trio w 2013 roku wydało swoje debiutanckie EP zatytułowane „Metal & Dust”, po którym szybko pojawił się pierwszy album „If You Wait”. Krążek odniósł gigantyczny sukces komercyjny, sprzedając się na terenie Australii w liczbie ponad 70 tysięcy egzemplarzy, a w obszarze Wielkiej Brytanii przekroczył nakład 300 tysięcy! W efekcie z dnia na dzień o London Grammar zaczęło robić się coraz bardziej głośno. Swoimi pierwszymi releasami muzycy dali wyraźny sygnał w świat, że na muzycznym firmamencie zaczyna coraz wyraźniej jaśnieć nowa gwiazda. Pochwalne recenzje ze strony krytyków oraz nowe wielotysięczne rzesze fanów, stabilnie napędzało rozwój formacji, która zaczęła coraz częściej występować na żywo.

Szybkie ugruntowanie swojej pozycji na międzynarodowej scenie muzyczne,j pootwierało przed London Grammar liczne drzwi do realizacji śmiałych projektów muzycznych, u boku wielu rozpoznawalnych światowych gwiazd. Każda współpraca stanowiła nowe doświadczenie, z którego muzycy czerpali całe mnóstwo inspiracji, wpływających bezpośrednio na brzmienie ich kolejnych releasów.

London Grammar to formacja dynamiczna, której muzyczna wizja cały czas ewoluuje. Muzycy nie dają się zamknąć jedynie w obrębie pojedynczych gatunków oraz przypisać sobie określonej schematycznej łatki. Wyniki ich muzycznych eksperymentów są w stanie zabrać słuchającego w prawdziwie unikalną podróż, która przyniesie całą masę niezapomnianych, pozytywnych melodycznych doświadczeń.