Loopless

Loopless fot. www.discogs.com

Loopless

kraj: Portugalia

gatunek: jazz, lounge, soul

Loopless to uznana oraz rozpoznawalna na całym świecie portugalska formacja, która w swojej twórczości prezentuje to, co najlepsze w nowoczesnym podejściu do jazzu, lounge’u oraz soulu. Artyzm oraz kunszt Loopless od lat zjednuje muzykom nowych fanów oraz stanowi niesłabnącą inspirację dla licznych światowych artystów.

Styl Loopless określany jest jako specyficzne połączenia wysublimowanej atmosfery z miękkimi, przenikającymi partiami instrumentalnymi. Efekt jest prawdziwie zjawiskowy. Słuchane kompozycje są w stanie przeniknąć odbiorcę do samej głębi, poruszając w nim po drodze te najczulsze (często nieuświadomione) ludzkie struny. W efekcie muzyka Loopless nabiera swego rodzaju wymiaru terapeutycznego – wyjątkowy spokój oraz refleksyjne brzmienie sprawiają, że myśli zaczynają płynąć spokojniej, a człowiek zwyczajnie odrywa się od codziennego zabiegania. Dzięki Loopless świat ze swoimi wieloma bolączkami staje się na moment bardziej do zaakceptowania, a wewnętrzne akumulatory ładują się znacznie szybciej. Ta umiejętność wpisywania się w rzeczywiste oczekiwania odbiorców oraz dostarczania im skutecznego muzycznego remedium, znacznie wybija Loopless na tle innych światowych artystów, którzy tworzą w podobnych, co oni stylach.

W 2003 roku formacja wydała swój pierwszy studyjny album zatytułowany „Loopless”, który szybko odbił się głośnym oraz pozytywnym echem w przestrzeni muzycznej. Na krążku znajduje się wiele zjawiskowych kompozycji, które weszły do światowych standardów muzycznych, stanowiąc ponadto bogatą inspiracyjną pożywkę dla licznych artystów.

Mimo, że formacja już wspólnie nie tworzy, to przez swoje chwilowe zaistnienie na światowej scenie, bardzo wyraźnie zapisała się na kartach muzycznej historii. Bez twórczości Loopless współczesny muzyczny gmach bez wątpienia byłby o wiele bardziej ubogi. Muzycy po rozstaniu zaczęli realizować się na gruncie solowych projektów muzycznych. Więc mimo, że Loopless oficjalnie już nie istnieje, to w dalszym ciągu pozostaje żywy i przebrzmiewa – tylko w odmiennej formie.