Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 20993, ID obiektu: 21030

Lorde

Lorde

Lorde

Wszystko o artystce - wideo, bio, kariera, trasy, nagrody, single, EP, LP.

Lorde

kraj: Nowa Zelandia

gatunek: pop

Ella Marija Lani Yelich-O'Connor (urodzona 7 listopada 1996) lepiej znana pod swoim scenicznym pseudonimem, jako Lorde to pochodząca z Nowej Zelandii wokalistka oraz songwriterka, która od kilku lat coraz szybciej podbija serca i umysły milionów słuchaczy na całym świecie.

Jej pierwsze Ep zatytułowane „The Love Club Ep” zostało wydane w 2013 roku, przynosząc artystce błyskawiczną popularność. Release szybko trafił do czołówki najważniejszych zestawień muzycznych w Nowej Zelandii oraz Australii. Dało to wyraźny sygnał w świat, że na muzycznym firmamencie zaczyna coraz bardziej jaśnieć nowa gwiazda.

Lorde od momentu pojawienia się na międzynarodowej scenie muzycznej szybko zaczęła zagarniać pod swój sztandar wielotysięczne rzesze nowych fanów. Jej przenikający głos oraz unikalne kompozycje stanowiły długo wyczekiwany powiew melodycznej świeżości. Utwory Lorde posiadają prawdziwie unikalny wymiar, pozwalając odbiorcom na swobodne identyfikowanie się z przekazem. Niejednokrotnie ma się wrażenie, że inspiracją dla powstania danego tracku były nasze własne doświadczenia. Dzięki temu muzyki Lorde nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa. Ta nawiązująca się nić porozumienia pomiędzy artystką, a odbiorcą znacznie wybija O’Connor na tle innych twórców, stanowiąc jej muzyczną wizytówkę.

W połowie 2013 roku Lorde wydała swój debiutancki singiel „Royals”. Release był punktem zwrotnym w karierze artystki. Dzięki niemu zdobyła ona sobie uznanie na arenie międzynarodowej oraz stała się najmłodszą solową artystką, która dotarła do pierwszej lokaty w notowaniu singli Billboard Hot 100 od 1987 roku. W 2013 roku światło dzienne ujrzał również pierwszy studyjny album Lorde zatytułowany „Pure Heroine”. Krążek szybko zdominował światowe listy muzyczne. Powiązane single: "Tennis Court", "Team", "No Better" oraz "Glory and Gore" ugruntowały pozycję Lorde jako nowej ikony muzycznej. W 2014 roku artystka wydała utwór „Yellow Flicker Beat”, który znalazł się na oficjalnym soundtracku filmu Igrzyska Śmierci: Kosogłos – część I.

Stylu muzycznego Lorde nie da się zaszufladkować w obrębie jedynie pojedynczego gatunku. W swoich utworach prezentuje ona wyjątkowo szerokie spektrum muzycznych inspiracji, przechodząc płynnie od dream popu do indietronica. Muzyczny dynamizm artystki sprawia, że cały czas eksperymentuje ona z nowymi rodzajami brzmienia, starając się jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom swoich odbiorców. Słuchając utworów, które wyszły spod ręki Lorde, fani na całym świecie mają zawsze 100% pewności, że otrzymują jedynie najwyższą jakość muzyki, która w pełni tworzona jest z myślą o ich melodycznych potrzebach.

Przy tworzeniu swoich utworów Lorde czerpie inspiracje z twórczości takich artystów oraz formacji jak: Lady Gaga, Lana Del Rey, Grace Jones, James Blake, Yeasayer, Animal Collective, Bon Iver, Radiohead, Jamie Woon, Arcade Fire, Kurt Vonnegut, Laurie Anderson, Kanye West oraz Prince. Ich kompozycje były stale obecne w życiu artystki, pomagając jej jasno dookreślić swoją wizję oraz poszerzyć muzyczne horyzonty. Lorde nie kopiuje rozwiązań, lecz opracowuje nowe, nieszablonowe podejścia, które stanowią inspirację dla wielu twórców na całym świecie.

W ciągu ostatnich latach Lorde dała się poznać jako artystka, przed którą otworem stoi wielka kariera muzyczna. Swoją twórczością odciska ona coraz wyraźniejsze piętno w rozwoju wielu światowych muzycznych gatunków, stając się jedną z głównych, współczesnych sił napędowych pozwalających na szybsze bicie muzycznego serca. Jej albumy, single oraz Ep będą stanowić idealny dodatek do każdej codziennej playlisty, pozwalając na szybkie naładowanie wewnętrznych baterii i efektywną ucieczkę od codziennego zabiegania w lepszy oraz barwniejszy melodyczny świat.

Lorde

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Pour Heroine Album 1