Louane

Louane fot. facebook.com/LouaneActu/

Louane

kraj: Francja

gatunek: pop

Anne Peichert (urodzona 26 listopada 1996) to młoda francuska artystka, wokalistka oraz aktorka znana lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem jako Louane Emera. Anne tworzy swoje przeboje łącząc ze sobą inspiracje zaczerpnięte z francuskiego popu, dance’u oraz muzyki alternatywnej. Efektem są prawdziwe unikalne kompozycje, w których z każdym kolejnym odsłuchaniem odkrywa się nowy, zjawiskowy poziom artyzmu.

W 2008 roku Louane przebiła się do szerszej świadomości odbiorców biorąc udział w francuskim programie telewizyjnym L'École des stars, gdzie rywalizowała z innymi młodymi wokalistami na antenie kanału Direct 8.

Prawdziwy przełom w jej karierze przyszedł jednak w 2013 roku, kiedy to wzięła udział w drugim sezonie The Voice: la plus belle voix's. Wrażenie, jakie zrobiła zarówno na sędziach, jak i odbiorcach pozwoliło Louane na szybkie nadanie impetu swojej karierze. Jej wykonanie utworów „Torn” Natalie Imbruglii, „Call Me Maybe” Carly Rae oraz „Quelqu'un m'a dit" Carly Bruni na deskach The Voice, pokazały francuskim odbiorcom fenomenalne zdolności wokalne artystki oraz udowodniły, że jest ona w stanie odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości.

Louane gładko przechodzi między różnorodnymi stylami, dopasowując się idealnie do wymagań danego utworu. Artystka robi to praktycznie intuicyjnie, dzięki czemu wymiar śpiewanych przez nią utworów zachowuje swój naturalny charakter i nie nosi na sobie znamion jedynie mechanicznego odtwarzania.

Dzięki występom w The Voice Anne została dostrzeżona przez Erica Lartigau, który zaproponował jej rolę w filmie: „La Famille Bélier”, gdzie artystka zagrała Paulę – 16 letnią dziewczynę, która jako jedyna słyszy w rodzinie, gdzie wszyscy są głusi. W filmie zaśpiewała ona wiele piosenek z repertuaru Michaela Sardou. Na efekt nie trzeba było długo czekać – Louana dzięki temu wystąpieniu zdobyła nagrodę na 40 ceremonii Cesarów w kategorii: Najbardziej Obiecująca Nowa Aktorka.

Debiutancki album Louane zatytułowany „Chamber 12” pojawił się w obiegu w 2015 roku razem z singlem „Avenir”. Oba releasy odbiły się głośnym oraz pozytywnym echem we francuskim świecie muzycznym, szybko trafiając na szczyty najważniejszych notowań list przebojów. Louane to artystka, przed którą wróżona jest wielka kariera. Jej gwiazda z roku na rok jaśnieje coraz wyraźniej na muzycznym firmamencie, a porywające kompozycje przekraczają granice geograficzne rodzinnego kraju. Twórczość artystki będzie stanowić wartościowy dodatek do każdej codziennej playlisty, zapewniając wiele godzin fantastycznych uniesień muzycznych.