Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35257, ID obiektu: 35413

Ludovic Llorca

Ludovic Llorca

Ludovic Llorca

Wszystko o Ludovic Llorca - bio, kariera, kolaboracje, trasy koncertowe, single

Ludovic Llorca, Llorca Ludovic

kraj: Francja

gatunek: muzyka elektroniczna, house, techno

Ludovic Llorca znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem jako Llorca, to francuski Dj oraz producent muzyczny tworzący kompozycje w stylu house oraz techno.

Llorca zaistniał w świadomości odbiorców w 1994 roku wydając swoje pierwsze Ep „Talking Twins”, które szybko ciepło przyjęło się w środowisku zarówno słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Nowa, unikalna wizja jaką prezentował w swojej twórczości Ludovic, szybko zaczęła napędzać pod jego muzyczny sztandar szerokie rzesze nowych fanów, spragnionych niesamowitych doznań muzycznych.  

Punktem zwrotnym w karierze Ludovica był album „Newcomer”. Krążek odniósł gigantyczny komercyjny sukces sprzedając się w ilości ponad 170 tysięcy egzemplarzy. Dzięki temu popularność Llorci bardzo skoczyła, a artysta pootwierał sobie drzwi do realizacji różnorodnych projektów muzycznych z czołowymi światowymi artystami. Ludovic w swojej twórczości prezentuje pełne zdeklarowanie na dostarczanie swoim odbiorcom jedynie najwyżej jakości muzyki. Każdy element tworzonych kompozycji jest wykonywany przez artystę – dzięki temu ma on pewność, że jego przekaz nawet minimalnie nie będzie odstawał od przyjętej wizji.

W okresie 2001 – 2003 Llorca intensywnie podróżował dając wiele koncertów oraz występując na najbardziej prestiżowych światowych festiwalach. Pojawił się on między innymi na: Montreux, Nice, Jazz a Vienne, Den Haag Jazz festival, Paleo Festival, Dour, Vibes Australia. Ponadto Ludovic występuje w najróżniejszych klubach każdorazowo przyciągając niezliczone tłumy. Każdy z jego pokazów na żywo jest doświadczeniem, które na długo zapada w pamięć, dzięki swojej intensywności oraz wyładowaniu pozytywną energią. Słuchający wychodzi z nich przesiąknięty muzyką do suchej nitki, z pełni podładowanymi wewnętrznymi bateriami. Llorca dostarcza muzyki, która stanowi perfekcyjne ujście dla wielu bolączek współczesnego zabieganego świata, szybko przywracając zaburzoną równowagę pomiędzy duszą i ciałem.

Ludovic prowadzi jednocześnie kilka niezależnych projektów muzycznych, gdzie występuje pod różnymi pseudonimami jak np. Marl Chingus, Dissplay czy Frantz Kromer. Każdy z tych projektów pozwala na spojrzenie na jego muzyczną wizję z zupełnie innej perspektywy – całość tworzy tutaj prawdziwie unikalną melodyczną mozaikę, które zwyczajnie oszałamia słuchającego. Ludovic to wielopoziomowy artysta, którego muzyczne eksperymenty w dużej mierze przyczyniły się do rozwoju wielu popularnych melodycznych gatunków. Nie daje się on zamknąć jedynie w obrębie techno oraz house’u (chociaż jest to fundament dla jego utworów), nieustannie szukając jeszcze lepszych sposobów na pełniejsze dotarcie do swoich odbiorców oraz tworzenie jeszcze bardziej zjawiskowej muzyki.

Obecnie artysta zajmuje się głównie remixowaniem utworów najbardziej znanych światowych gwiazd. Twórczość Ludovica to doskonała odskocznia od codziennych skostniałych schematów muzycznych. Artysta działa na światowej scenie od wielu lat, dzięki czemu jego doświadczenie w docieraniu do następujących po sobie pokoleń słuchaczy, gwarantuje niezapomniane muzyczne doznania. Llorca swoją twórczością skutecznie przebił się na tle innych houseowych artystów, warto więc sprawdzić dlaczego.

Ludovic Llorca