Maciej Czaczyk

Maciej Czaczyk

Maciej Czaczyk

Urodził się stosunkowo niedawno, bo w 1994 roku Jako dziecko próbował gry na pianinie, ale ostatecznie nauczył się grać na gitarze. Mając 17 lat zwyciężył w drugiej edycji "Must Be The Music" . W grudniu 2012 roku ukazała się jego debiutancka płyta.

Urodził się w 1994r. w Szczecinie. Po pierwszych sześciu latach sielskiego życia rodzice postanowili rozwijać talent muzyczny zapisując Macieja zapisując go na lekcje gry na pianinie. Niestety instrument nie przypadł mu do gustu. Jego zainteresowanie wzbudziła za to gitara dziadka. To on dawał mu pierwsze lekcje gry na tym instrumencie. Pokazał pierwsze chwyty i od tego momentu rozpoczęła się przygoda Mcieja, która trwa do dziś.

- Zamiłowanie do bluesa zaszczepił we mnie mój nauczyciel - mistrz gitary - pan Waldemar Baranowski ze szczecińskiego zespołu After Blues. To pod jego okiem minęły 4 lata mojej fascynacji gitarą i bluesem, szczególnie tym rodzimym, którego ojcem był Tadeusz Nalepa - mówi Czaczyk

W czerwcu 2011 roku wziął udział w precastingu do programu telewizji Polsat "Must be the music. Tylko muzyka". Po zakwalifikowaniu się do dalszego etapu po raz pierwszy zaprezentował utwór Tadeusza Nalepy "I co", którego wykonanie w autorskiej aranżacji pozwoliło mu zwyciężyć w II edycji programu.