Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 23810, ID obiektu: 23848

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska

Wszystko o polskiej wokalistce - bio, dyskografia, kariera, trasy koncertowe, wideo

Kukulska Natalia

kraj: Polska

gatunek: jazz, pop

Natalia Kukulska (urodzona 3 marca 1976) to polska wokalistka, songwriterka oraz ikona muzyczna, której wpływ na rozwój krajowej sceny artystycznej jest praktycznie nieoceniony. Natalia tworzy swoje przeboje głównie w stylu pop oraz soul, jednak nie zamyka się ona na inne gatunki, eksperymentując z nowymi rodzajami brzmienia.

Natalia pochodzi z artystycznej rodziny jej ojciec Jarosław Kukulski jest znanym kompozytorem, matka – tragicznie zmarła Anna Jantar była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki w latach 70 – tych.

Dzięki posiadaniu tak niesamowitego zaplecza muzycznego oraz wsparcia ze strony najbliższych, Natalia bardzo szybko zadebiutowała na krajowej scenie muzycznej. Mając zaledwie 7 lat młoda artystka wydawała swoje pierwsze albumy. Jej trzy unikatowe krążki wpisały się w klasyczną listę utworów dla milionów dzieci w całej Polsce. Ich popularność mimo mijających lat nie słabnie, a albumy takie jak „Bajki Natalki” czy „Natalia” stanowią dopełnienie niejednej dziecięcej dyskografii. Albumy z dziecięcego okresu Natalii pokryły się wieloma warstwami platyny, sprzedając w zawrotnej liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy.

Jej debiut, jako już dorosłej artystki nastąpił w 1996 roku wraz z wydaniem albumu zatytułowanego „Światło”. Krążek odbił się głośnym pozytywny echem w polskiej przestrzeni muzycznej, zjednując Natalii nowych fanów oraz otwierając wiele drzwi do prestiżowych wystąpień. W 1997 roku zdobyła ona nagrodę publiczności na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, Złoty Mikrofon oraz wyróżnienie jako Muzyczna Indywidualność.

Kolejne albumy „Puls”, „Autoportret” oraz „Tobie” doskonale wpisały się w dotychczasowe pasmo muzycznych sukcesów artystki, jeszcze lepiej ugruntowując jej pozycję na artystycznej scenie.

Natalia posiada niesamowity głos, który wręcz hipnotyzuje słuchającego, przenikając go do samej głębi. Dzięki temu jej kompozycji nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa, mając pełnię swobody na utożsamianie się z otrzymywanym przekazem.  

W 2005 roku w obiegu pojawiło się nowe dwupłytowe wydanie artystki zatytułowane „Po tamtej stronie”. Release składał się z 25 kompozycji, które w dużej mierze stanowiły hołd dla zmarłej matki artystki Anny Jantar. Krążek zrobił spore wrażenie na odbiorcach, szybko rozchodząc się w krajowej przestrzeni. Zarówno ten jak i kolejne albumy artystki niezbicie udowadniają, że Natalia Kukulska to gwiazda, która może jedynie coraz bardziej jaśnieć. Dzięki angażowaniu się w rozliczne projekty artystyczne, Natalia ubogaca całą polską sferę rozrywkową. Bez jej kompozycji oraz unikalnej perspektywy, współczesny artystyczny gmach byłby z pewnością o wiele mniej okazały.

Dyskografia Natalii Kukulskiej to wyjątkowo szeroki wachlarz kompozycji, w których każdy, nawet najbardziej wymagający słuchacz będzie w stanie odnaleźć coś dla siebie. Artystka swoją twórczością gwarantuje wiele godzin, niesamowitych doznań muzycznych, które skutecznie naładują wewnętrzne akumulatory, pozwalając na chwilową ucieczkę od zabieganej codzienności. Natalia swoją twórczością w dalszym ciągu zmienia samo pojęcie muzyki, współpracując z licznymi artystami z całego świata oraz wydając nowe przeboje.

Natalia Kukulska

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Puls Album 1
Dokument Wierność jest nudna Album 1
Dokument Muzyka do uszka Album 1
Dokument Piosenka świąteczna Album 1
Dokument CoMix Album 1