Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 24150, ID obiektu: 24188

New Young Pony Club

New Young Pony Club

New Young Pony Club

New Young Pony Club

Niesłychanie zdolny brytyjski zespół muzyczny. Artyści reprezentują elektroniczny nurt w gatunku new wave, electro punk, new rave. 

Niesłychanie zdolny brytyjski zespół muzyczny. Artyści reprezentują elektroniczny nurt w gatunku new wave, electro punk, new rave. 

Grupa powstała w 2005 roku z inicjatywy wokalistki Tahity Bulmer i producenta Andy’ego Spence’a, którzy wspólnie dzielili zamiłowanie do punk rocka i muzyki dance. Zaczęli wspólnie pisać utwory, które pierwotnie miała śpiewać Tahita. Jednak doszli wspólnie do wniosku, że lepiej założyć zespół, niż zatrudniać do nagrań muzyków sesyjnych. Kiedy zapadła decyzja o sformowaniu zespołu, Andy przejął rolę gitarzysty. Ponadto grupa wzbogaciła się o klawiszowca Lou Haydera, basistę Igora Volka i perkusistkę Sarah Jones. Wspólnie wydali dwa single „The Get Go” oraz „Ice Carem” dla wytwórni Tirk Recordings. Ten drugi stał się wielkim hitem, a zespół wkrótce postanowił zmienić wytwórnię na australijską Modular Recordings, (do której należą również Wolfmother, Cut Copy i The Presets). 

Inspiracje muzyczne czerpią od takich zespołów nowofalowych jak Ian Boutle i Blondie, wzbogacając je o rytmy dance i synth, Łączą ze sobą dance z popem tworząc muzykę do której można swobodnie potańczyć i którą łatwo zaśpiewać. Wpisują się doskonale w nurt New Wave.

 Nazwa grupy wzięła się z chęci przynależenia przez Tahitę Bulmer do jakiegoś klubu bądź drużyny w szkole. Pierwotnie zespół miał się nazywać Pony Club, ale ponieważ taki już istniał, wokalistka dodała do nazwy słowa New Young – miało to oznaczać, że zespół gra bardziej nowoczesną i młodzieżową muzykę. 

W latach 2006 i 2007 zespół wytrwale koncertował, supportując między innymi Lilly Allen i biorąc udział w NME Indie Rave Tour wspólnie z CSS, The Sunshine Underground i Klaxons. Tuż przed wydaniem swojego debiutanckiego albumu „Fantastic Playroom” (ukazał się w 2007 roku), ruszyli we własną trasę. W 2008 roku wzięli udział w słynnym festiwalu 

NYPC wydali do tej pory dwie płyty: W 2007 Fantastic Playroom i w 2010 The Optimist.

W Polsce wystąpili raz – w 2009 roku w Krakowie na Selector Festival. 

New Young Pony Club

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Fantastic Playroom Album 1
Dokument The Optimist Album 1