Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

New Young Pony Club

New Young Pony Club

New Young Pony Club

Niesłychanie zdolny brytyjski zespół muzyczny. Artyści reprezentują elektroniczny nurt w gatunku new wave, electro punk, new rave. 

Niesłychanie zdolny brytyjski zespół muzyczny. Artyści reprezentują elektroniczny nurt w gatunku new wave, electro punk, new rave. 

Grupa powstała w 2005 roku z inicjatywy wokalistki Tahity Bulmer i producenta Andy’ego Spence’a, którzy wspólnie dzielili zamiłowanie do punk rocka i muzyki dance. Zaczęli wspólnie pisać utwory, które pierwotnie miała śpiewać Tahita. Jednak doszli wspólnie do wniosku, że lepiej założyć zespół, niż zatrudniać do nagrań muzyków sesyjnych. Kiedy zapadła decyzja o sformowaniu zespołu, Andy przejął rolę gitarzysty. Ponadto grupa wzbogaciła się o klawiszowca Lou Haydera, basistę Igora Volka i perkusistkę Sarah Jones. Wspólnie wydali dwa single „The Get Go” oraz „Ice Carem” dla wytwórni Tirk Recordings. Ten drugi stał się wielkim hitem, a zespół wkrótce postanowił zmienić wytwórnię na australijską Modular Recordings, (do której należą również Wolfmother, Cut Copy i The Presets). 

Inspiracje muzyczne czerpią od takich zespołów nowofalowych jak Ian Boutle i Blondie, wzbogacając je o rytmy dance i synth, Łączą ze sobą dance z popem tworząc muzykę do której można swobodnie potańczyć i którą łatwo zaśpiewać. Wpisują się doskonale w nurt New Wave.

 Nazwa grupy wzięła się z chęci przynależenia przez Tahitę Bulmer do jakiegoś klubu bądź drużyny w szkole. Pierwotnie zespół miał się nazywać Pony Club, ale ponieważ taki już istniał, wokalistka dodała do nazwy słowa New Young – miało to oznaczać, że zespół gra bardziej nowoczesną i młodzieżową muzykę. 

W latach 2006 i 2007 zespół wytrwale koncertował, supportując między innymi Lilly Allen i biorąc udział w NME Indie Rave Tour wspólnie z CSS, The Sunshine Underground i Klaxons. Tuż przed wydaniem swojego debiutanckiego albumu „Fantastic Playroom” (ukazał się w 2007 roku), ruszyli we własną trasę. W 2008 roku wzięli udział w słynnym festiwalu 

NYPC wydali do tej pory dwie płyty: W 2007 Fantastic Playroom i w 2010 The Optimist.

W Polsce wystąpili raz – w 2009 roku w Krakowie na Selector Festival.