Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Paul McCartney

Paul McCartney

Paul McCartney

Paul McCartney - angielski piosenkarz i kompozytor, urodzony 18 czerwcza 1942 roku w Liverpoolu.

Paul McCartney - angielski piosenkarz i kompozytor, urodzony 18 czerwcza 1942 roku w Liverpoolu. Muzyk jest najbardziej znany przez grupę The Beatles, w której występował od 1960 do 1970 roku. Po rozpadzie Beatlesów Paul zakłada grupę Wings w 1971 roku. Grupę tworzą Paul, jego żona Linda (zmarła w 1998 roku na raka) oraz Denny Laine. Zespół istnieje do 1981 roku i z tego właśnie okresu pochodzi przebój "Mull of Kintyre"

Po rozpadzie Wings McCartney prowadzi z powodzeniem karierę jako solista. W latach 80-tych zdarzały się artyście zarówno bardzo dobre albumy, jak i rozczarowujące, zwłaszcza te z drugiej połowy lat 80-tych ("Snowa w ZSRR" czy "Flowers In The Dirt"). W latach 90-tych powołał do życia projekt The Fireman, w którym nagrał trzy albumy: "Strawberries, Oceans, Ships, Forests" z 1994 roku, "Rushes" z 1998 roku oraz "Electric Arguments" z roku 2008.

7 lutego, nakładem Hear Music, ukaże się najnowszy, piętnasty solowy album artysty, zatytułowany "Kisses on the Bottom". Prywatnie Paul McCartney jest obrońcą praw zwierząt, wegetarianinem, malarzem oraz aktywistą w kampaniach społecznych. Został odznaczony tytułem szlacheckim w 1996 roku. Paul McCartney uznawany jest za żywą legendę muzyki i jednego z największych geniuszy rocka.

Oficjalna strona artysty: www.paulmccartney.com