Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Paul McCartney

Paul McCartney

Paul McCartney

Paul McCartney - angielski piosenkarz i kompozytor, urodzony 18 czerwcza 1942 roku w Liverpoolu.

Paul McCartney - angielski piosenkarz i kompozytor, urodzony 18 czerwcza 1942 roku w Liverpoolu. Muzyk jest najbardziej znany przez grupę The Beatles, w której występował od 1960 do 1970 roku. Po rozpadzie Beatlesów Paul zakłada grupę Wings w 1971 roku. Grupę tworzą Paul, jego żona Linda (zmarła w 1998 roku na raka) oraz Denny Laine. Zespół istnieje do 1981 roku i z tego właśnie okresu pochodzi przebój "Mull of Kintyre"

Po rozpadzie Wings McCartney prowadzi z powodzeniem karierę jako solista. W latach 80-tych zdarzały się artyście zarówno bardzo dobre albumy, jak i rozczarowujące, zwłaszcza te z drugiej połowy lat 80-tych ("Snowa w ZSRR" czy "Flowers In The Dirt"). W latach 90-tych powołał do życia projekt The Fireman, w którym nagrał trzy albumy: "Strawberries, Oceans, Ships, Forests" z 1994 roku, "Rushes" z 1998 roku oraz "Electric Arguments" z roku 2008.

7 lutego, nakładem Hear Music, ukaże się najnowszy, piętnasty solowy album artysty, zatytułowany "Kisses on the Bottom". Prywatnie Paul McCartney jest obrońcą praw zwierząt, wegetarianinem, malarzem oraz aktywistą w kampaniach społecznych. Został odznaczony tytułem szlacheckim w 1996 roku. Paul McCartney uznawany jest za żywą legendę muzyki i jednego z największych geniuszy rocka.

Oficjalna strona artysty: www.paulmccartney.com